David Fincher debiutuje jako reżyser animacji! Nowy zwiastun i opis odcinków 3. sezonu „Miłość, śmierć i roboty”

Wraz z trzecim sezonem antologii „Miłość, śmierć i roboty”, jej producent David Fincher („Siedem”, „Mindhunter”) zaliczy swój debiut jako reżyser produkcji animowanej. Poznaliśmy właśnie oficjalny opis zarówno jego odcinka, jak i wszystkich pozostałych rozdziałów kolejnej odsłony serii. Jest też nowy zwiastun.

Jako główny producent „Miłości, śmierci i robotów” Fincher połączył siły z Timem Millerem, twórcą „Deadpoola” i „Terminatora: Mroczne przeznaczenie”. Według zapowiedzi streamera najbliższe odcinki to połączenie „grozy, wyobraźni i piękna” w ramach fabuł opisujących walkę z prawdawnym złem, apokalipsę, czy brawurowe wizje science fiction.

Trzecia seria złoży się z dziewięciu odcinków. Rzućcie okiem na oficjalne opisy:

Odcinek 1. „Three Robots: Exit Strategies”. Pierwszy bezpośredni sequel w dorobku „Miłości, śmierci i robotów”. Scenariusz napisał twórca znanych powieści science fiction, John Scalzi. Tytułowe trio robotów powraca i analizuje protokoły przetrwania w rzeczywistości postapokaliptycznej, którymi dysponowała ludzkość nim ostatecznie wyginęła. Reżyseruje Patrick Osborne.

Odcinek 2. „Bad Travelling”. Polująca na rekiny załoga żaglowca zostaje zaatakowana przez gigantycznego skorupiaka, którego rozmiar i inteligencja dorównuje jedynie jego apetytowi. Bunt, zdrada i brzuchowmóstwo z udziałem trupa... witamy na pokładzie animacji debiutującego w tej konwencji reżysera Davida Finchera. Scenariusz napisał Andrew Kevin Walker, na podstawie opowiadania Neala Ashera.

Odcinek 3. „The Very Pulse of the Machine”. Gdy ekspedycja naukowa na powierzchni księżyca Io kończy się tragedią, astronautka rusza w podróż w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Za sobą ciągną ciało współpilota. By uśmierzyć ból bohaterka przyjmuje silny narkotyk, który może wpływać na jej postrzeganie rzeczywistości. Ten odcinek to hipnotyczny hołd wobec legendarnego komiksowego rysownika Mœbiusa. Reżyseruje Emily Dean według scenariusza Philipa Gelatta.

Odcinek 4. „Night of the Mini Dead”. W tej zgryźliwej satyrze filmów o zombie, apokalipsa zostaje poczęta – dosłownie – na cmentarzu. Zaczyna się od bezczelnego seksu na cmentarzu i wkrótce przekształca się w pełnowymiarową inwazję żywych trupów. Są wszędzie – od centrum Los Angeles po Watykan. To koniec świata, jakim go znamy. Reżyserują Robert Bisi i Andy Lyon, którzy napisali też scenariusz, na podstawie opowiadania Jeffa Fowlera i Tima Millera.

Odcinek 5. „Kill Team Kill”. Młodzi, głupi i... pełni krwi. Dużej, dużej ilości krwi. Oto wściekła, pulsująca od adrenaliny grupa amerykańskich żołnierzy. W ramach jednego z zadań mierzą się z wrogiem, jakiego nigdyś wcześniej nie widzieli: nieudanym eksperymentem CIA. Reżyseruje Jennifer Yuh Nelson („Kung Fu Panda 2”). Scenariusz napisał Philip Gelatt, na podstawie opowiadania Justina Coatesa.

Odcinek 6. „Swarm”. Opowieść o strachu, seksie i filozofii, rozgrywająca się na najdalszym pograniczu. Głównymi bohaterami jest dwójka post-ludzkich naukowców, badających pozornie nieinteligentną rasę insektów. Reżyserem i scenarzystą odcinka jest Tim Miller. Tekst oparto opowiadaniu Bruce'a Sterlinga.

Odcinek 7. „Mason's Rats”. Wiesz, że masz problem ze szkodnikami, gdy zaczynają odpowiadać ogniem. Szczurza apokalipsa nadchodzi do Szkocji. Pewien markotny farmer podejmuje drastyczne środki, by poradzić sobie z inwazją przerośniętych i hiper-wyewoluowanych gryzoni. Reżyserował Carlos Stevens na podstawie tekstu Joego Abercrombiego. Podstawą dla scenariusza było opowiadanie Neala Ashera.

Odcinek 8. „In Vaulted Halls Entombed”. Grupa żołnierzy sił specjalnych trafia w góry Afganistanu z niebezpieczną misją ratunkową: mają odbić zakładnika z rąk terrorystów. Zamiast tego mierzą się z innego rodzaju złem: starym bóstwem o antycznej i przerażającej mocy. Reżyseruje Jerome Chen, na podstawie scenariusza Philipa Gelatta. Tekst jest adaptacją opowiadania Alana Baxtera.

Odcinek 9. „Jibaro”. Fantastyka przemieszana z chciwością składa się na tę tradycyjną, ludową opowieść o syrenie, która zwabia mężczyzn i sprowadza na nich zagładę. Jej zaklęcie nie działa jednak na głuchego rycerza, Jibaro. Reżyseruje Alberto Mielgo, według własnego scenariusza. 

Trzeci sezon serialu „Miłość, śmierć i roboty” zadebiutuje na platformie Netflix już 20 maja.

zdj. Netflix