Dawid Ogrodnik jako ekscentryczny nauczyciel! Zwiastun filmu „Piep*zyć Mickiewicza”

Na ekrany polskich kin z kolejną ciekawą rolą wróci niedługo Dawid Ogrodnik. Aktor wcieli się w ekscentrycznego nauczyciela w niepoprawnej komedii „Piep*zyć Mickiewicza”. Czy jako nowy polonista poradzi sobie z niepokornymi uczniami, uważanymi za prawdziwą zakałę szkoły?

Dawid Ogrodnik wraca na duży ekran. Zwiastun komedii „Piep*zyć Mickiewicza”

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

W roli uczniów na ekranie pojawią się: Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak, Igor Pawłowski i Aleksandra Izydorczyk. Premierę filmu zapowiedziano już na 12 stycznia.

zdj. Forum Film Poland / Sławomir Mrozek