Dawid Ogrodnik jako ks. Jan Kaczkowski na pierwszych zdjęciach

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z polskiego filmu o roboczym tytule „Na pełnej petardzie”, w którym Dawid Ogrodnik zagra księdza Jana Kaczkowskiego.

Ruszają prace nad filmem o księdzu Janie Kaczkowskim, który zmarł w marcu 2016 roku po długiej chorobie nowotworowej. Z tej okazji dystrybutor Kino Świat pokazał pierwsze zdjęcia przedstawiające Dawid Ogrodnik ucharakteryzowanego na Jana Kaczkowskiego.

Za życia Kaczkowski był organizatorem i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, organizował i prowadził warsztaty z tematyki hospicyjnej i publikował swoją twórczość również w formie wideo jako vloger. Na podstawie rozmów z nim powstało wiele książek i opracowań. Tuż przed śmiercią został ambasadorem odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

Ksiądz Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni. Przez całe swoje życie zmagał się z chorobami i cierpieniem. Od dziecka cierpiał na lewostronny niedowład oraz dużą wadę wzroku. Udało mu się pokonać raka nerki, ale w 2012 roku zdiagnozowano u niego glejaka mózgu, którego nie zdołano wyleczyć.

Reżyserem filmu jest Krzysztof Rzaczyński, a za scenariusz odpowiada Łukasz Ludkowski. Jak na razie dokładniejsze szczegóły na temat filmu o Janie Kaczkowskim nie zostały ujawnione. Istnieje jednak szansa, że produkcja wejdzie do kin w tym roku. Reżyser Krzysztof Rzączyński, tak skomentował swoją najnowszą produkcję:

Z historią księdza Kaczkowskiego byłem związany, gdy ten jeszcze żył i pracował. Niezwykle fascynowało mnie to, że człowiek, który sam cierpi na nowotwór, jest w stanie z taką siłą pomagać innym. Ujęło mnie połączenie pasji i energii z jednoczesną umiejętnością zatrzymania się i oddania siebie drugiemu człowiekowi, gdy ten akurat tego najbardziej potrzebuje. Chcemy zrobić film, który da ludziom nadzieję i siłę do tego, by jakoś te swoje problemy rozwiązywali, nie poddawali się, bo ta historia w gruncie rzeczy kończy się dobrze. Ksiądz Kaczkowski umarł, ale jego dzieło trwa i się rozwija. Nasz film ma nieść mnóstwo pozytywnej energii.

ogrodnik-kacz-min.jpg

ogrodnik-kacz2-min.jpg

ogrodnik-kacz3-min.jpg

źródło: Kino Świat / zdj. Jacek Poremba