Dawid Ogrodnik jako ksiądz Jan Kaczkowski na zdjęciach z filmu „Johnny”

Padł ostatni klaps na planie polskiego filmu „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka. Produkcja przybliży widzom historię księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy założyciela hospicjum domowego w Pucku, niezwykle popularnego duchownego, vlogera, autora książek. Główną rolę w produkcji zagrał Dawid Ogrodnik.

Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.  Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.   

Tak swój film zapowiada reżyser, Daniel Jaroszek:

To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. „Johnny” to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim.

W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wcielił się Dawid Ogrodnik, natomiast Patryka zagrał Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. W filmie zobaczymy też: Marię Pakulnis, Annę Dymną, Joachima Lamżę i Witolda Dębickiego. Scenariusz napisał Maciej Kraszewski. Film „Johnny” wyprodukował Robert Kijak (NEXT FILM).

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w sierpniu i realizowane były w plenerach m.in. Konstancina, Pucka i Sopotu. Kinowa premiera filmu „Johnny” planowana jest na jesień 2022 roku.

Johnny_Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan2_fot.H.Komerski

Johnny_Piotr Trojan, Dawid Ogrodnik.fot.H.Komerski

Johnny_Piotr Trojan, Maria Pakulnis_fot.H.Komerski

Johnny_Dawid Ogrodnik_fot.H.Komerski

Johnny_Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan_fot.H.Komerski

zdj. Next Film / H.Komerski