DC i Marvel nie wypuszczą swoich nowych komiksów w cyfrowej dystrybucji

Jeszcze kilka dni temu wydawnictwo DC Comics informowało, że zamierza wypuścić swoje najnowsze komiksy w cyfrowej dystrybucji, ale decyzja ta uległa ostatecznie zmianie i żaden z zaplanowanych na środę tytułów nie trafi do klientów. Swoją decyzję w sprawie dystrybucji cyfrowej podjął także w końcu Marvel Comics.

24 marca największy amerykański dystrybutor zajmujący się rozprowadzaniem komiksów wydawnictw Marvel, DC Comics, Dark Horse, Image, Boom! Studios i Dynamite Studios, Diamond Comics, ogłosił wstrzymanie dystrybucji na terenie całego kraju, co oznaczało, że jedyną formą dostarczania komiksów do klientów pozostaje Internet. Wielu amerykańskich wydawców ogłosiło szybko, że zawiesza publikację swoich komiksów zarówno w fizycznej, jak i cyfrowej dystrybucji, ale długo w tej sprawie milczał zarówno Marvel, jak i DC Comics. Dopiero 29 marca pojawiły się informacje, że najbliższe komiksy wydawnictwa DC Comics trafią do cyfrowej dystrybucji. Dzisiaj okazuje się jednak, że włodarze wydawnictwa zmienili zdanie i premiera tytułów, które miały pojawić się w sklepach 1 kwietnia, została przesunięta na koniec miesiąca – wstępnie ustalono, że komiksy dostępne będą 29 kwietnia.

Głos w sprawie swoich jutrzejszych premier zabrał w końcu także Marvel, który ogłosił, że żaden z zapowiedzianych na 1 kwietnia tytułów nie zostanie wydany obecnie w żadnej formie. Wydawnictwo nie podało jak na razie żadnej zastępczej daty premiery, ale w oficjalnym oświadczeniu zasygnalizowało, że możemy spodziewać się ich w kolejnych tygodniach. Prezes Marvela, Dan Buckley, zaznaczył bowiem, że sytuacja na rynku jest niezwykle dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień, co jest wyraźną sugestią, że wydawnictwo będzie chciało w najbliższym czasie doprowadzić do pojawienia się cyfrowych wersji na rynku – zwłaszcza wtedy, gdy dystrybucja papierowych egzemplarzy zostanie wstrzymana na dłuższy okres.

Jak wiecie, niestety w tym tygodniu w waszych sklepach nie będzie dostępnych nowych tytułów. Marvel nie wyda też żadnych nowych tytułów z 1 kwietnia cyfrowo.

Zaplanowane na jutro komiksy Marvela obejmowały między innymi pierwsze zeszyty nowych serii „Black Widow”, „Taskmaster” i „Star Wars: Doctor Aphra”. W przypadku DC Comics pula jutrzejszych premier obejmowała natomiast kolejne zeszyty takich serii jak: „Batman”, „Harley Quinn”, „Justice League”, „Justice League Odyssey” i „Lois Lane”.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. DC Comics / Marvel