DC zapowiada globalny Dzień Batmana. Zwiastun i szczegóły

DC Comics opublikowało w swoich mediach społecznościowych krótki teaser globalnego święta poświęconego Batmanowi. Z okazji wypadającego 18 września eventu, wydawnictwo zapowiedziało między innymi premierę specjalnego fabularyzowanego podcastu „Batman: The Audio Adventures” i przypomniało o debiucie antologicznego komiksu „Batman – Świat”.

DC zapowiedziało, że postać Mrocznego Rycerza doczeka się w drugiej połowie września szeregu „specjalnych projektów, wydawnictw i inicjatyw”. W Dzień Batmana do subskrybentów usługi HBO Max trafi wszystkie dziesięć odcinków podcastu „The Audio Adventures”. W obsadzie głosowej produkcji pojawią się między innymi Jeffrey Wright (jako Batman), Rosario Dawson (Catwoman), John Leguizamo (Riddler) i szereg gwiazd programu „Saturday Night Live”. Więcej informacji o obsadzie w tym miejscu. Według najnowszego opisu, unikalna seria czerpie inspirację z klasycznych opowieści noir oraz celebrowanej serii animowanej o przygodach Batmana. Wkrótce mamy otrzymać zwiastun podcastu. DC ujawniło też, że wraz z serią, w ofercie wydawnictwa pojawi się specjalny, osiemdziesięciostroniocowy one-shot wprowadzający do wydarzeń „The Audio Adventures”. Za scenariusz odpowiadają między innymi Dennis McNicholas, Bobby Moynihan, Heidi Gardner i Paul Scheer. Stronę wizualną opracowali Leonardo Romero i Juni Ba.

325A22B0-2FE2-482A-B9BF-0ABD3C2BDEF5.png

Kilka dni przed Dniem Batmana, a dokładnie 14 września do czytelników (również polskich, nakładem Egmontu) trafi zbiór międzynarodowych opowieści o Człowieku Nietoperzu. Warto przypomnieć, że pośród zróżnicowanych opowieści zebranych w antologii pojawi się historia stworzona przez rodzimych twórców, Tomasza Kołodziejczaka i Piotra Kowalskiego. Centralnym rozdziałem „Batmana – Świat” będzie opowieść Briana Azzarello i rysownika Lee Bermejo. Poniżej oficjalny opis zbioru.

Mroczny Rycerz rusza na wojnę z globalną przestępczością w albumie „Batman: Świat”, unikalnym projekcie wydawniczym DC! We wrześniu 2021 roku Batman rozpocznie wojnę z przestępczością na całym świecie w nowej antologii zatytułowanej „Batman: Świat”, w której twórcy komiksowi z czternastu różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur. 

 

Liczący 184 strony album, którego światową premierę zaplanowano na 14 września 2021 r., będzie pierwszym tego rodzaju projektem wydawniczym. Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. 

Specjalne publikacje z okazji osiemdziesięciolecia Batmana zapowiedziano też w ramach współpracy z platformą lifestyle'ową FaZe Clan. DC ogłosiło również wznowienie popularnego komiksu „Batman/Fortnite: Zero Point #1” i przypomniało o startującym w tym miesiącu evencie wydawniczym „Batman: Fear State”, w którym Mroczny Rycerz raz jeszcze zmierzy się ze Scarecrowem.

Co więcej dowiedzieliśmy się, że Mroczny Rycerz otrzyma również własną serię na platformie WEBTOON. Pierwszy rozdział osadzonej w uniwersum DC opowieści „Batman: Wayne Family Adventures” dostępny bedzie za darmo jeszcze dziś o 19:00. Znajdziecie go wówczas po tym adresem.

Wydawnictwo zachęca też do odwiedzania swojej oficjalnej strony, na której w drugiej połowie miesiąca mają pojawiać się zróżnicowane materiały poświęcone Batmanowi, członkom jego Bat-rodziny i kultowym złoczyńcom.  

Dodajmy, że zapowiedzi nie wskazują na to, byśmy 18 września mieli zobaczyć jakiekolwiek nowe materiały z widowiska „The Batman” szykowanego przez Matta Reevesa. Nowej zapowiedzi filmu oczekiwać należy zatem najwcześniej od tegorocznej edycji DC FanDome.

źródło: DC Comics / zdj. DC Comics