„De La Resistance” – Janelle Monáe wystąpi jako Josephine Baker w nowym serialu od studia A24

Czy właśnie poznaliśmy kandydata do miana najlepszego castingu tego roku? Amerykańska piosenkarka, aktorka i tancerka Janelle Monaé („Ukryte działania”, „Moonlight”) wcieli się w legendarną Josephine Baker - europejską artystkę sceniczną, uczestniczkę francuskiego ruchu oporu i agentkę wywiadu rodem z Saint Louis.

Janelle Monáe jako Josephine Baker w serialu od studia A24. O czym opowie „De La Resistance”?

W centrum uwagi serialu znajdzie się działalność Baker jako agentki na rzecz francuskiego ruchu oporu. Produkcja przedstawi też jednak aspekt życia kobiety jako jednej z najbardziej kultowych i wszechstronnych artystek swych czasów.

Serialowy projekt powstaje dla studia A24, niezależnej wytwórni, która ma na swoim koncie takie produkcje jak „Midsommar. W bialy dzień” czy „Wszystko wszędzie naraz”.

Sprawdź też: Alicia Vikander na pierwszych zdjęciach z serialu „Irma Vep” od studia A24 i HBO.

Kim była Josephine Baker? Działalność wojenna i sceniczna kobiety

Josephine Baker photo from Hulton Archive Getty Images.jpg

Josephine Baker, a właściwie Freda Josephine McDonald żyła w latach 1906-1975. Urodzona w slumsach kobieta otrzymała obywatelstwo francuskie przed II wojną światową. W trakcie konfliktu pracowała w Czerwonym Krzyżu i sprawowała służbę we Francuskiej Armii Wyzwolenia. Jej sceniczna sława sięgała niemal wszystkich krajów Europy, w tym także Polski. Do charakterystycznych elementów jej artystycznej twórczości należały m.in. przepełnione erotyzmem tańce, egzotyczne kostiumy i wyzywający styl bycia.

Za stworzenie serialu „De La Resistance” odpowiada Jennifer Yale, scenarzystka znana z pracy nad takimi projektami jak „Legion” czy „See”. Odtwórczyni głównej roli zajmie się produkcja wykonawczą z ramienia swej firmy Wondaland.

Może zainteresuje Cię: „Showing Up” – Michelle Williams na pierwszym zdjęciu z nowego filmu reżyserki „Pierwszej krowy” od A24

Warto przypomnieć, iż w lutym do mediów przedostały się informacje, iż stacja ABC również planuje stworzenie serialu o życiu Josephine Baker. W tamtej produkcji w roli głównej wystąpić ma Ruth Negga. O szczegółach tego projektu przeczytacie w tym miejscu.

Źródło: Deadline / Zdj. Janelle Monáe