Derek Jacobi znów w obsadzie „Dobrego Omenu”. Kto jeszcze powróci w 2. sezonie serialu Amazona?

Poznaliśmy obsadę drugiego sezonu serialu „Dobry Omen” opartego na znanej powieści Neila GaimanaTerry'ego Pratchetta. W nowych odcinkach znajdzie się miejsce dla szeregu powracających aktorów, jak i zupełnie nowych twarzy. W grupie weteranów produkcji znalazł się między innymi Derek Jacobi, który w pierwszym sezonie zagrał Metatrona, czyli Głos Boga.

Obsadę realizowanego obecnie na terenie Szkocji drugiego sezonu hitowej komedii fantasy zasilili powracający do serialu Mark Gatiss („Sherlock”), Steve Pemberton („The League of Gentleman”), Reece Shearsmith („Inside No. 9”) i Niamh Walsh („The English Game”).

W ramach nowo wprowadzonych postaci zobaczymy z kolei Siân Phillips („Diuna”), Tima Downiego („Outlander”), Pete'a Firmana („Magicy”), Andi Osho („Mogę cię zniszczyć”) i Aleksa Nortona („Taggart”). 

Dodajmy, że wcześniej swój udział potwierdzili Jon Hamm, Miranda Richardson, Maggie Service, Nona Sosanya, Doom Mackichan, Gloria Obianyo, Liz Carr, Quelin Sepulveda i Shelley Conn.

Realizacja drugiego sezonu „Dobrego Omenu” pokrywa się z niezrealizowanym planem obu pisarzy. Krótko po ogłoszeniu realizacji następnych odcinków Gaiman wyjaśnił, że lata temu wraz z Pratchettem planowali wspólne stworzenie książkowego sequela. Podczas gdy wszelkie plany na drugą powieść przekreśliła śmierć Pratchetta, autor „Amerykańskich bogów” i „Sandmana” wyraził zadowolenie, że historia przedstawiona w oryginalnym sezonie doczeka się dalszego biegu, który twórcy zawsze sobie wyobrażali. W kolejnym, sześcioodcinkowym sezonie, dwaj nadprzyrodzeni bohaterowie, udaremniwszy Apokalipsę, spróbują powrócić do życia codziennego pośród śmiertelników w londyńskim Soho. Kolejną przygodę rozpocznie pojawienie się nieoczekiwanego posłańca. W głównych rolach w serialu powrócą Michael Sheen i David Tennant. Neil Gaiman jest producentem wykonawczym serialu, obejmując tym razem również funkcję jednego z showrunnerów i scenarzystów, obok reżysera Douglasa Mckinnona.

Źródło: Variety / zdj. Amazon Prime Video