Dev Patel przerwał uliczną bójkę. Jedna osoba została dźgnięta nożem

Dev Patel, którego widzowie mogą kojarzyć z takich produkcji jak „Slumdog. Milioner z ulicy” czy „Zielony rycerz” przerwał bójkę w Australii. Aktor wspólnie z grupą przyjaciół interweniował w starciu mężczyzny i kobiety, w którym jedna ze stron została dźgnięta nożem.

Patel mieszkający wspólnie ze swoją partnerką w Australii interweniował w ulicznym starciu, do którego doszło wieczorem 1 sierpnia w okolicach stacji benzynowej w Adelajdzie. Policja została powiadomiona o bójce, która rozpoczęła w sklepie spożywczym, a następnie przeniosła się na teren stacji benzynowej. Mężczyzna biorący udział w starciu otrzymał od kobiety cios nożem i został przetransportowany do szpitala. Doniesienia z australijskich mediów wskazują jednak na to, że odniesione obrażenia nie zagrażają jego życiu. Świadkami bójki był Dev Patel, który wspólnie z grupą przyjaciół interweniował w celu rozdzielenia ścierających się stron. Przedstawiciele aktora potwierdzili w oficjalnym oświadczeniu jego zaangażowanie w konflikt:

Możemy potwierdzić, że ostatniej nocy w Adelajdzie, Dev Patel i jego przyjaciele byli świadkami gwałtownej bójki, która miała miejsce przed sklepem spożywczym. Dev zadziałał zgodnie ze swoim naturalnym instynktem i próbował doprowadzić do deeskalacji sytuacji i przerwania walki. Grupie na szczęście udało się to zrobić i pozostali na miejscu do przyjazdu policji oraz karetki pogotowia.

W oświadczeniu przedstawiciele Patela dodali, że w takiej sytuacji nie ma mowy o bohaterach i incydent ten uwypukla istnienie systemowego problemu marginalizowania niektórych członków społeczeństwa, którzy nie są traktowani z godnością i szacunkiem, na jaki zasługują.

Mamy nadzieję, że uwaga mediów, z jaką relacjonowana jest ta sprawa (tylko ze względu na sam fakt, że był w nią zaangażowany Dev będący znaną osobą) posłuży jako katalizator dla ustawodawców, aby ze współczuciem zajęli się podjęciem długoterminowych rozwiązań w celu udzielenia pomocy nie tylko osobom, które były bezpośrednio zaangażowane w to starcie, ale też całej społeczności.

Dev Patel zyskał światową rozpoznawalność w filmowej branży w 2008 roku dzięki roli w filmie „Slumdog. Milioner z ulicy”, która zgarnęła osiem Oscarów. Na własną nominację aktor musiał jednak poczekać osiem kolejnych lat, kiedy to Akademia wyróżniła go za kreację w dramacie „Lion. Droga do domu”. W ubiegłym roku Patel wystąpił w dobrze przyjętym filmie „Zielony rycerz”.

źródło: variety.com / zdj. Transmission Films