Disney boi się kolejnej wpadki. Studio porzuciło gotowy film z Tomem Hardym

Disney zrezygnował z dystrybucji filmu „The Bikeriders”, którego gwiazdami są Tom Hardy, Jodie Comer i Austin Butler. Produkcja miała trafić do kin na początku grudnia tego roku. Ostatnio straciła datę premiery, a teraz okazuje się, że Disney całkowicie porzucił projekt i nie zamierza zajmować się jego dystrybucją.

Disney rezygnuje z dystrybucji filmu „The Bikeriders

Miesiąc temu  ogłoszono, że jedna z mocniej wyczekiwanych premier ostatniego miesiąca tego roku, czyli wspomniana produkcja „The Bikeriders” nie utrzyma wyznaczonej na 1 grudnia daty premiery. Ze względu na trwający jeszcze wtedy strajk aktorów studio zdecydowało o usunięciu filmu z kalendarza. W podjęciu tej decyzji pomogło też ustawienie na początek grudnia premiery koncertu Beyoncé. Po tym, jak wielkim sukcesem okazała się filmowa wersja koncertu Taylor Swift, studio nie chciało, aby film został przyćmiony przez kolejne muzyczne widowisko. Mówiło się wówczas, że studio chce wyznaczyć nową datę premiery jeszcze przed końcem roku, aby produkcja zdążyła zakwalifikować się do tegorocznych Oscarów.

Sytuacja nabrała jednak nieoczekiwanego obrotu i okazuje się, że Disney porzucił plany na dystrybucję „The Bikeriders”. Firma produkcyjna New Regency szuka teraz nowego studia, które zajmie się pokazaniem filmu widzom. Mówi się, że jej szefostwo jest otwarte na wszelkie możliwości dystrybucji i nie wyklucza także pokazania filmu w streamingu.

Tom Hardy w filmie The Bikeriders Austin Butler i Jodie Comer w filmie The Bikeriders

The Bikeriders” opowiada historię członków motocyklowego klubu działającego na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Na przestrzeni dekady klub zmienia się z grupy lokalnych outsiderów w poważny gang. Co prawda film zebrał 85% pozytywnych recenzji od krytyków, ale nie należy do najlepiej ocenianych tytułów drugiej połowy roku. Średnia ocena wynosi tylko 6,80 w dziesięciostopniowej skali. Eksperci zauważają, że film nie miałby szans w walce o najważniejsze nagrody, dlatego może trafić do kin dopiero na początku przyszłego roku.

Jego budżet produkcyjny wynosił 40 mln dolarów, więc potrzebuje zebrać z kin przynajmniej 80 mln dolarów, aby nie okazał się finansową porażką, której  New Regency musi uniknąć za wszelką cenę, po tym, jak film „Twórca”, który firma również wyprodukowała, zebrał od widzów na całym świecie tylko 103 mln dolarów przy budżecie wynoszącym 80 mln dolarów.

źródło: theinsneider.com / zdj. Disney