Disney chce zrobić aktorskiego „Tarzana”! „Kraina lodu” też dostanie wersję live-action!

Jesteście gotowi na kolejne aktorskie przeróbki klasycznych animacji Disneya? Studio nie zamierza się zatrzymać i planuje kilka kolejnych tego typu projektów. Na tapetę Disney bierze największe ze swoich hitów takie jak „Tarzana” i „Kraina lodu”.

Disney zaleje nas aktorskimi przeróbkami animacji. „Tarzana” i „Kraina lodu” nadchodzą!

Od kilkunastu lat aktorskie przeróbki popularnych animacji Disneya na stałe zagościły w repertuarze kin i mimo kilku wpadek studio nadal wierzy, że tego typu projekty mogą przynosić spore wpływy. Od miesięcy słyszeliśmy, że wytwórnia przymierza się do rozpoczęcia prac nad kolejnymi wersjami live-action takich tytułów jak „Bambi”, „Lilo i Stich”, „Viana: Skarb oceanu”, a w marcu przyszłego roku do kin ma trafić „Królewna śnieżka” z Rachel Zegler. Oprócz tego studio cały czas pracuje już nad czymś w rodzaju spin-offu „Króla lwa”, aktorską przeróbką „Herkulesa” od braci Russo, „Zaplątanymi” oraz „Księżniczką i Żabą”, ale to wcale nie koniec.

Od 2018 roku trwają prace nad remakiem „Miecza w kamieniu”. Mimo że od lat nie zdołano doprowadzić do rozpoczęcia zdjęć na planie, to najnowsze doniesienia zza kulis ujawniają, że film nadal jest w planach i nie został skasowany. Mówi się jednak, że Juan Carlos Fresandillo mający odpowiadać za reżyserię, pożegnał się z projektem. Podobny schemat dotyczy też zapowiedzianego już kilka lat temu remake'u „Robin Hooda”, który cały czas pozostaje w planach studia, a jego wyreżyserowaniem zajmie się Carlos Lopez Estrada („Blinspotting”).

Sprawdź też: Netflix mocno podnosi ceny abonamentu. Ile subskrypcja kosztuje w Polsce?

Największe emocje wśród widzów wywołają jednak najnowsze informacje o tym, że Disney przygotowuje się do stworzenia aktorskiej wersji „Krainy lodu”, wielkiego animowanego hitu, który podbijał kina dwukrotnie przy okazji pierwszej części z 2013 roku, która zebrała 1,2 mld dolarów oraz sześć lat później, kiedy to kontynuacja przebiła ten wynik i zebrała od widzów gigantyczne 1,4 mln dolarów. Studio chce też postawić na aktorską przeróbkę „Tarzana” z 1999 roku, który zebrał 448 mln dolarów i jest jedną z najpopularniejszych produkcji Disneya dla widzów wychowanych na przełomie XX i XXI wieku. Jak na razie prace nad tymi projektami pozostają jednak na wczesnym etapie i minie jeszcze sporo czasu, aż zobaczymy je w kinach.

źródło: thedisinsider.com / zdj. Disney