Disney+ czy HBO Max? Intrygujące SF czy biograficzny dramat? Dwa oscarowe filmy na weekend

Co warto dzisiaj obejrzeć w streamingu? Otóż platformy Disney+ i HBO Max uzupełniły dzisiaj swoje oferty o dwie filmowe produkcje z Oscarem na koncie. Możecie sięgnąć zarówno po biograficzny dramat, jak i jedną z najbardziej intrygujących produkcji science fiction ostatniej dekady.

Co obejrzeć wieczorem? O widza walczą dzisiaj HBO Max i Disney+

Na platformę Disney+ trafił dzisiaj film Oczy Tammy Faye”. To jedna z ostatnich kinowych nowości studia Searchlight Pictures, która nie była jeszcze dostępna w ofercie serwisu należącego do Disneya. Film z opóźnieniem zawitał na platformę ze względu na umowę licencyjną, na mocy której filmy tego studia były pokazywane przez ostatnie lata w Polsce na platformie CANAL+ Online. Teraz możecie jednak oglądać go już w ofercie Disney+ i to w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision, czyli jakości, w której nie była dostępna w naszym kraju w streamingu.

Film opowiada historię Tammy Faye Messner (Jessica Chastain), chrześcijańskiej piosenkarki, która zasłynęła w mediach jako autorka religijnego talk-show, oraz jej męża Jima Bakkera (Garfield). Nagrodzono ją dwoma Oscarami. Pierwszy powędrował do wspomnianej Jessica Chastain, a drugi do zespołu odpowiedzialnego za charakteryzację.

Tymczasem do serwisu HBO Max po ponad rocznej przerwie powrócił jeden z najbardziej cenionych dramatów science fiction ostatniej dekady, film Ex Machina”. W filmie wyreżyserowanym przez Alexa Garlanda główne role zagrali Alicia Vikander, Domhnall Gleeson oraz Oscar Isaac. Produkcja otrzymała dwie nominacje do Oscara i jedną z nich zamieniła na statuetkę. Akademia wyróżniła ekipę odpowiadającą za efekty specjalne. Bohaterem produkcji jest młody programista, który zostaje wybrany do wzięcia udziału w dziwnym i zarazem fascynującym eksperymencie. Jego zadaniem jest wejście w integrację z pierwszą na świecie prawdziwą sztuczną inteligencją, umieszczoną w ciele dziewczyny-robota.

zdj. Disney+ / HBO Max