Disney+ anulował kolejny serial. Oscarowa obsada nie przyciągnęła widzów

Kolejny z oryginalnych seriali Disneya nie przetrwał w coraz trudniejszym środowisku streamingowym. Studio zdecydowało się na anulowanie produkcji „Urodzony w Ameryce” już po pierwszym sezonie. Widzów przed ekrany nie przyciągnął nawet oscarowy duet Michelle Yeoh-Ke Huy Quan.

Disney+ anulował serial „Urodzony w Ameryce”. Nie będzie drugiego sezonu

Debiutujący w streamingu pod koniec maja serial „Urodzony w Ameryce” nie doczeka się kontynuacji. Platforma Disney+ zdecydowała się na anulowanie projektu już po pierwszym sezonie. Serialowe połączenie kina akcji i komedii o dorastaniu, które zjednoczyło ponownie gwiazdy oscarowego filmu „Wszystko wszędzie naraz”, czyli Michelle YeohKe Huy Quana nie przyciągnęło wystarczającej widowni. Obecny krajobraz streamingu sprawia, że platformy coraz rygorystyczniej podchodzą do kwestii zamawiania kolejnych sezonów swoich nowych seriali. Serwisy takie jak HBO Max, Disney+, czy nawet Netflix przykładają znacznie większą uwagę do wyników oglądalności i to przede wszystkim na tej podstawie decydują, czy dany tytuł otrzyma kontynuację, czy wręcz przeciwnie, trafi do kosza już po pierwszej serii.

Urodzonemu w Ameryce” nie pomogły pozytywne recenzje od krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes serial zebrał 94% pozytywnych recenzji, a wśród widzów wynik ten wynosił 82%. Dobrze wypadały też same oceny, wynoszące odpowiednio 7,30/10 i 4,10/5.

Głównym bohaterem serialu jest Jin Wang, nastolatek, który usiłuje połączyć życie towarzyskie z obowiązkami dyktowanymi przez rodzinę imigrantów. Pewnego dnia protagonista spotyka uczniów z zagranicznej wymiany i jego życie obraca się o 180 stopni. Wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu Jin zostaje uwikłany w wojnę chińskich bogów. Motywem spajającym tytuł jest poszukiwanie kulturowej tożsamości

źródło: variety.comm / zdj. Disney