Nie uwierzysz jaki film trafił na Disney+! To NIE jest produkcja dla dzieci

Szukacie mocnego, prowokującego filmu, który zostawi Was z pytaniami i emocjami jeszcze długo po seansie? Teraz macie ku temu idealną okazję i to dzięki platformie Disney+, która w powszechnej opinii cały czas kojarzy się głównie z produkcjami skierowanymi do rodzinnego widza. Tym razem do serwisu niespodziewanie zawitał jednak najpopularniejszy polski film ostatnich dwóch dekad, który zdecydowanie dedykowany jest starszym odbiorcom.

Największy polski hit ostatnich lat trafił na platformę Disney+

Od kilku dni w ofercie platformy Disney+ znajdziecie „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. To zaskakujący ruch, bo serwis znany głównie z produkcji familijnych i Marvela, wzbogacił swój katalog o jedno z najbardziej kontrowersyjnych dzieł polskiego kina. Film miał swoją premierę w 2018 roku i od razu stał się ogólnopolskim fenomenem. Jeszcze przed debiutem w kinach film wzbudzał ogromne emocje i wywoływał dyskusję oraz napięcia. Ostatecznie okazał się największym frekwencyjnym sukcesem XXI wieku — tylko w pierwszy weekend obejrzało go ponad 935 tysięcy widzów, a finalnie przyciągnął do kin ponad 5,2 miliona osób. To trzeci najlepszy wynik po 1989 roku — ustępuje jedynie „Panu Tadeuszowi” i „Ogniem i mieczem”.

Kler” bezkompromisowo przedstawia obraz instytucji Kościoła katolickiego w Polsce. Pokazuje historie trzech księży, z których każdy zmaga się z własnymi problemami: alkoholizmem, nadużyciami, hipokryzją i kryzysem wiary. To mroczny, trudny obraz, który wywołuje dyskusje dotyczące kondycji duchowieństwa, ale także moralności jako takiej.

Sprawdź też: Ten film błyskawicznie podbił Disney+! A w kinie nikt go nie oglądał.

Na ekranie mamy okazję oglądać znakomitych aktorów, którzy stworzyli wyjątkowo sugestywne i zniuansowane kreacje. Prym wiodą tutaj Janusz GajosArkadiusz Jakubik oraz Robert Więckiewicz.

Choć Disney+ cały czas kojarzy się szerszej publice głównie z animowanymi bajkami, filmami superbohaterskimi od Marvela oraz Gwiezdnymi wojnami, to platforma od czasu przejęcie wytwórni 20th Century Fox coraz częściej oferuje swoim widzom poważniejsze tytuły. Teraz przyszła także pora na sięgnięcie po lokalne hity i oprócz filmu „Kler” udostępniono także dwie pierwsze części „Planety Singli”.

Jeśli więc chcecie sobie przypomnieć największy hit w twórczości Wojciecha Smarzowskiego, który już niebawem powróci z nowym projektem to macie ku temu świetną okazję. Następny film reżysera „Dom dobry. Sen zły” ma poruszać temat przemocy domowej i z pewnością znów nie przejdzie bez echa.

zdj. Disney+