Disney+ wkracza do świata bogów Olimpu. Zwiastun serialu o przygodach Percy’ego Jacksona!

Już tylko miesiąc dzieli fanów „Percy'ego Jacksona” od premiery zupełnie nowej adaptacji powieściowego cyklu Ricka Riordana. Z tej okazji na kanałach platformy Disney+ pojawił się następny zwiastun serialu.

Percy Jackson i bogowie olimpijscy” – obsada nowego serialu Disney+. Kiedy premiera?

Serial opowie o dwunastoletnim Percym Jacksonie, który odkrywa, że jest synem greckiego boga Posejdona i współczesnym półbogiem. Gdy zostaje oskarżony o kradzież błyskawicy Zeusa, musi udać się w niebezpieczną podróż przez Amerykę, by odnaleźć skradziony artefakt i zapobiec wojnie między bogami.

W roli tytułowego bohatera występuje Walker Scobell, znany z filmu „Projekt Adam” od platformy Netflix. W obsadzie znaleźli się także Toby Stephens jako Posejdon, Lin-Manuel Miranda jako Hermes, Lance Reddick jako Zeus i Jason Mantzoukas jako Dionizos. Scenariusz serialu napisali Riordan i Jonathan E. Steinberg, a reżyserią zajął się James Bobin.

Na pierwszy sezon serialu złoży się 8 odcinków, z których każdy ma potrwać około godziny. Warto dodać, że trwają już wstępne prace nad drugim sezonem, który ma być adaptacją drugiej części książkowej serii pod tytułem „Morze potworów”.

Premiera debiutanckiej serii odbędzie się dokładnie 20 grudnia.

zdj. Disney