Disney pokazuje pierwsze zdjęcie z nowej animacji „Us Again”

Disney udostępnił w sieci pierwsze zdjęcie z nowego krótkometrażowego filmu animowanego. „Us Again” zadebiutuje wraz z premierą filmu „Raya i ostatni smok” na platformie Disney+ i w niektórych kinach.

Taneczne i nasycone energią funku i soulu „Us Again” opowie historię Arta, starszego mężczyzny i Dot, jego młodej w duchu małżonki. Para pochwyci wspomnienia młodości podczas magicznych wydarzeń jednej nocy.     

Za reżyserię animacji, wyświetlanej przed „Rayą i ostatnim smokiem”, odpowiada Zach Parrish. Choreografią zajęli się znani tancerze Keone i Mari. Us Again” będzie pierwszą krótkometrażową produkcją studia Walt Disney Animation od blisko pięciu lat, a więc od premiery filmu „Inner Workings” poprzedzającego kinowe pokazy widowiska „Vaiana: Skarb oceanu”. 

Przypomnijmy, że film „Raya i ostatni smok” miał wejść do kin jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, ale ze względu na zamknięcie większości kin Disney zdecydował o przesunięciu premiery na 12 marca i przeniesieniu jej częściowo do platformy Disney+. Tym samym film dostępny będzie zarówno w kinach, jak i cyfrowej dystrybucji za sprawą płatnej usługi Premier Access. W Polsce film zadebiutuje na dużym ekranie 9 kwietnia.

Scenariusz do filmu napisała Adele Lim mająca na swoim koncie między innymi scenariusz do filmu „Bajecznie bogaci Azjaci”. Akcja filmu rozgrywa się w krainie zwanej Kumandra, podzielonej na pięć różnych regionów. Główna bohaterka produkcji, wojowniczka o imieniu Raya wyrusza na poszukiwania Sisu, ostatniego z żyjących smoków.

FDB2238B-635F-492C-9AC9-B9A4D6F13D10.jpeg

Zdj. Disney