Disney pracuje nad nową odsłoną serii „Pamiętnik księżniczki”. Czy Anne Hathaway powróci?

Disney zabiera się za ożywienie kolejnej ze swoich popularnych marek sprzed lat. Na chwilę przed premierą filmu „Rozczarowana” będącego kontynuacją „Zaczarowanej”, dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad nową odsłoną seriiPamiętnik księżniczki”.

Pamiętnik księżniczki” debiutował na ekranie w 2001 roku jako ekranizacja popularnej serii powieści Meg Cabot. Produkcja opowiadała historię nastoletniej Mii Thermopolis (Anne Hathaway), typowej uczennicy liceum z San Francisco, której życie zostaje pewnego dnia wywrócone do góry nogami, gdy dowiaduje się, że jest następcą tronu Genovii. Film doczekał się bezpośredniej kontynuacji w 2004 roku, w którym ponownie wystąpiła Hathaway. Na razie szczegóły na temat fabuły nowej produkcji pozostają pilnie strzeżoną tajemnicą, ale mówi się, że film postrzegany jest jako kontynuacja dwóch poprzednich odsłon.

Sprawdź też: Nadchodzi nowe pokolenie odkrywców. Disney pokazał nowy plakat serialu „Skarb narodów”.

Nie będzie to nowa próba opowiedzenia historii Mii Thermopolis, dlatego istnieje duża szansa na to, że w roli głównej jeszcze raz na ekranie pojawi się sama Anne Hathaway, która zresztą zapowiadała w wywiadach, że z chęcią powróciłaby do roli sprzed lat. Pierwsze dwa filmy wyreżyserował nieżyjący już Garry Marshall. Nie wiemy jeszcze, kto stanie za kamerą nowego „Pamiętnika księżniczki”. Ujawniono natomiast, że scenariusz przygotowała Aadrita Mukerji pracująca przy serialach „Reacher” i „Supergirl”. Produkcją zajmie się ponownie Debra Martin Chase pracująca przy obydwu z dotychczasowych odsłon.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Disney