Disney przypomina o swoim nowym dreszczowcu. Film powstał na podstawie atrakcji Disneylandu

Już w tym miesiącu Disney otworzy kinowe wrota nowego „Nawiedzonego dworu”. Z tej okazji do sieci trafiła kolejna zajawka remake'u dreszczowca opartego na jednej z najbardziej kultowych atrakcji Disneylandu. Rzućcie okiem, co czekać będzie gwiazdorską obsadę wewnątrz tytułowej posesji.

Kolejny odświeżony klasyk od Disneya. Co zobaczymy w „Nawiedzonym dworze”?

Nowa wersja „Nawiedzonego dworu” opowie historię pewnej kobiety i jej dziewięcioletniego syna. Główni bohaterowie trafią do tytułowej posiadłości i wpadną na grupę osobliwych postaci w niejasny sposób powiązanych z krążącą wokół budynku przerażającą tajemnicą.

W tej tajemniczej historii, lekarka i jej dziewięcioletni syn próbują rozpocząć nowe życie i przeprowadzają się do podejrzanie niedrogiej posiadłości w Nowym Orleanie. Wkrótce odkrywają, że przez zakup domu zyskali znacznie więcej, niż oczekiwali. Po pomoc zwracają się do księdza, który z kolei kieruje się do owdowiałego naukowcaeksperta od zjawisk nadprzyrodzonychwróżbitki z francuskiej dzielnicy i zgryźliwego historyka.

W głównych rolach występują: Rosario Dawson, Owen Wilson, Chase Dillon, LaKeith Stanfield,  Tiffany Haddish, Winona Ryder, Dan Levy, Hasan Minhaj oraz Danny DeVito. W roli upiora Alistaira Crumpa pojawi się z kolei Jared Leto. Za kamerą stanął Justin Simien, twórca znany przede wszystkim z pracy przy serialu „Drodzy biali!”. Za scenariusz odpowiada zaś Katie Dippold, autorka remake'u „Pogromców duchów”. 

Sprawdź też: Disney wtopił GIGANTYCZNE pieniądze. Indiana Jones przyniesie milionowe straty

„Nawiedzony dwór” – kiedy polska premiera filmu Disneya?

„Nawiedzony dwór” w polskich kinach zwiedzimy już 28 lipca.

Zdj. Disney