Disney+ szykuje filmową adaptację najnowszej książki twórcy „Percy’ego Jacksona”

Zapowiedziana na listopad, najnowsza książka Ricka Riordana doczeka się pełnometrażowej ekranizacji. Za adaptację „Córki głębin” odpowie Disney+. Autor powieści będzie też współscenarzystą oraz współproducentem przedsięwzięcia.

Pierwszymi informacjami o filmie podzielił się sam Riordan, który znajduje się obecnie w trakcie trasy promocyjnej poświęconej „Córce głębin”. W Polsce powieść zadebiutuje 8 listopada nakładem wydawnictwa Galeria Książki. Poniżej znajdziecie oficjalny opis

Ana Dakkar jest uczennicą pierwszej klasy Akademii Hardinga i Pencrofta. Do absolwentów tej pięcioletniej szkoły średniej należą najlepsi na świecie oceanografowie, żołnierze, marynarze i badacze głębin morskich. Rodzice Any zginęli dwa lata wcześniej podczas wyprawy naukowej. Pozostał jej tylko starszy brat Dev, który również uczy się w HP (uczniowie tej szkoły znają wszystkie możliwe żarciki o Harrym Potterze, więc już sobie darujcie).


Najważniejszym wydarzeniem roku szkolnego jest trwający cały weekend egzamin na morzu, którego szczegółów nie zdradza się wcześniej uczniom. Ana ma nadzieję, że uda jej się pomyślnie przejść tę próbę. Wszystkie jej niepokoje schodzą jednak na bardzo daleki plan, kiedy podczas przejazdu autobusem na egzamin Ana i jej koledzy stają się świadkami straszliwej tragedii, która przestawi ich życie na inne tory.


To jednak nie wszystko. Towarzyszący im nauczyciel wyjawia Anie, że między HP a inną szkołą, Instytutem Landa, od półtora wieku toczy się zimna wojna. Teraz jednak konflikt nagle się zaostrzył, przez co pierwszoklasiści mogą skończyć jako pokarm dla ryb.


W rozgrywce ze śmiertelnie niebezpiecznymi wrogami Ana zyska wspaniałych przyjaciół i dowie się czegoś niezwykłego o swoim dziedzictwie. Będzie też mogła sprawdzić, czy rzeczywiście ma umiejętności przywódcze.

Riordan zajmie się wyprodukowaniem filmu, działając wraz ze swoją małżonką Becky, z ramienia firmy Mythomagic. Na ten moment nie wiemy, kiedy miałyby ruszyć prace produkcyjne. 

Przypomnijmy, że „Córka głębin” nie jest jedynym projektem realizowanym przez pisarza przy współpracy z Disneyem. Niedawno Riordan potwierdził, że ruszyły przygotowania do realizacji serialu przygodowego opartego na pierwszej z powieści o Percym Jacksonie. Więcej w tym miejscu.

źródło: What's on Disney / Galeria Książki / zdj. Penguin