Disney ujawnił datę premiery „Mulan” w cyfrowej dystrybucji?

Aktorska wersja „Mulan” miała zadebiutować w kinach już pod koniec marca, ale przez pandemię koronawirusa jej kinowa premiera została odwołana, a następnie przesunięta na lipiec. A kiedy możemy spodziewać się premiery nowego filmu Disneya w cyfrowej dystrybucji? Możliwe, że poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

 Aktorska wersja przygód Mulan miała pojawić się na dużym ekranie 27 marca, ale ostatecznie jej premiera została przesunięta przez Disneya na 24 lipca. Tymczasem jeden z oficjalnych profili platformy Disney+ na Twitterze mógł zdradzić już datę premiery aktorskiej wersji „Mulan” w cyfrowej dystrybucji. W odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników Twittera konto pomocy technicznej platformy Disneya ujawniło, że film bazujący na animacji z 1998 roku pojawi się na Disney+ już 27 października 2020 roku. Odpowiedź z datę zniknęła już z Twittera, ale jej screen możecie zobaczyć poniżej. Jeśli październikowa data premiery na platformie Disney+ zostanie utrzymana, to możemy zakładać, że w innych serwisach VOD film zadebiutuje kilkanaście dni wcześniej, a w listopadzie najpewniej trafi na fizyczne nośniki.

myef2665.jpg

Mulan” to opowieść o przygodach nastolatki, która w przebraniu mężczyzny, w miejsce swego chorego ojca, udaje się na służbę do cesarskiej armii i staje się jednym z największych wojowników w historii Chin. Historia o niezwykłych wyczynach Hua Mulan jest jedną z najpopularniejszych chińskich legend.

źródło: cbr.com / zdj. Disney