Disney+ w Polsce nie będzie już tak tani. Koniec promocji na roczny abonament. Ile kosztują inne platformy?

Powoli zbliżamy się do pierwszej rocznicy startu platformy Disney+ w Polsce. A to oznacza, że użytkownicy, którzy zdecydowali się na wykupienie rocznego abonamentu w ramach promocji, powoli zbliżają się do końca swojej subskrypcji. Jak przedłużyć abonament na kolejny rok i czy możemy ponownie liczyć na aż tak atrakcyjną obniżkę?

Platforma Disney+ obchodzi pierwsze urodziny. Roczny abonament nie będzie już tak tani

Serwis Disney+ debiutował w Polsce dokładnie 14 czerwca 2022 roku. Z okazji startu przygotowano powitalną promocję, dzięki której mogliśmy nabyć roczny abonament w cenie 229,90 zł. Promocyjna cena zapewniała więc dostęp do serwisu przez pełny rok w cenie ośmiu 8 abonamentów miesięcznych. Do promocji można było się zapisać do momentu uruchomienia serwisu w naszym kraju, a następnie wykupić ją do 26 czerwca 2022 roku. Z okazji na tańszy dostęp do serwisu skorzystało wówczas sporo klientów, ale ich roczna subskrypcja powoli dobiega końca.

Sprawdź też: Tych seriali na Disney+ już nie obejrzycie. Zaczynają się czystki oferty!

Platforma rozpoczęła niedawno rozsyłanie wiadomości mailowych, w których informuje o tym, jak będzie wyglądało korzystanie z serwisu po zakończeniu promocyjnego okresu. Z przekazywanych przez Disneya informacji wynika, że po upływie rocznego okresu rozliczeniowego użytkownik zostanie automatycznie przeniesiony na miesięczną subskrypcję w cenie 28,99 zł. Z jakiegoś powodu Disney nie umożliwia automatycznego przedłużenia subskrypcji o kolejny rok. Możecie jednak sami zdecydować się ponownie na plan roczny można to zrobić jeszcze tego samego dnia po automatycznym przemianowaniu subskrypcji na miesięczną. Jak informuje Disney:

Twoja subskrypcja roczna rozpocznie się od razu. Pozostały okres Twojej obecnej subskrypcji miesięcznej zostanie dodany do nowej subskrypcji rocznej. Po roku, o ile nie anulujesz subskrypcji, będzie ona odnawiana co miesiąc i automatycznie będzie naliczana standardowa opłata miesięczna za subskrypcję.

Oczywiście możecie też zrezygnować z subskrybowania platformy Disney+ i nie przedłużać abonamentu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zawczasu anulować subskrypcję i po jej zakończeniu od nowa wykupić roczny dostęp do serwisu.

DIS_ContentBanner_970x250-min.jpg

Ile teraz kosztuje Disney+ na miesiąc i rok? Szczegóły oferty

Obecnie Disney+ oferuje dwa plany subskrypcji. Przy miesięcznych opłatach koszt dostępu do platformy wynosi 28,99 zł. Jeśli jednak chcecie na dłużej związać się z serwisem, to cały czas istnieje możliwość wybrania rocznego planu, ale jego cena nie jest już taka atrakcyjna jak rok temu. Teraz za 12 miesięcy oglądania treści Disneya trzeba zapłacić już 289,90 zł. Roczny dostęp otrzymujemy więc w cenie 10 standardowych miesięcznych opłat. Z naszych informacji wynika, że platforma Disney+ nie planuje w najbliższym czasie wprowadzenia żadnej nowej promocji, która umożliwiłaby zyskanie rocznego abonamentu w jeszcze niższej cenie.

Z ofertą platformy zapoznacie się na tej stronie.

Alternatywą dla abonamentu bezpośrednio u Disneya jest wykupienie dostępu do serwisu w usługach Polsat Box, Plus i Plush. Każda z firm oferuje darmowy dostęp do serwisu na rok i 28,99 zł miesięcznie przez kolejny rok, przy dwuletniej umowie na ich standardową usługę. Dostęp do platformy Disney+ już w ramach abonamentu na telewizję i internet przez 24 miesiące oferuje natomiast Netia.

Netflix, HBO Max, Disney+ i inne platformy w Polsce – cena abonamentu i dzielenie konta

Serwis Cena miesięcznego abonamentu  Cena rocznego abonamentu Liczba urządzeń w ramach jednego konta Treści 4K
Netflix plan podstawowy 29,00 zł  Brak opcji 1  Nie
Netflix plan standardowy 43,00 zł  Brak opcji 2  Nie
Netflix plan premium 60,00 zł  Brak opcji 4  Tak
HBO Max 29,99 zł 234,99 zł 3  Tak
Disney+ 28,99 zł 289,90 zł 4  Tak
Prime Video 10,99 zł 49,00 zł 3  Tak
MGM 16,99 zł  Brak opcji 3  Nie
Apple TV+  34,99 zł 349,99 zł 5  Tak
SkyShowtime 24,99 zł 198,98 zł 3  Nie

źródło: Filmozercy.com / zdj. vadimrysev / depositphotos.com