Disney+ w Polsce. TOP 65 najlepszych seriali na platformie. Co obejrzeć najpierw?

Wraz ze startem platformy Disney+ w Polsce zyskaliśmy dostęp do ponad 1000 seriali, z których część nie była dotychczas dostępna dla polskich widzów. Uruchomienie nowej platformy to także doskonały moment na nadrobienie zaległości w klasycznych produkcjach z poprzednich dekad. Z tej okazji prezentujemy w jednym miejscu najgłośniejsze i najciekawsze serialowe produkcje, które znajdziecie aktualnie w katalogu Disney+. Oto lista 65 serialowych produkcji, które warto zobaczyć w pierwszej kolejności.

W momencie uruchomienia polskiego serwisu Disney+ w jego katalogu znalazło się ponad 800 filmów i ponad 1000 seriali oraz 150 oryginalnych produkcji. Możecie sięgnąć między innymi po produkcje ze świata Gwiezdnych Wojen takie jak „Księga Boby Fetta” czy „The Mandalorian”. Na fanów Marvela czeka ponad 40 filmów oraz ponad 60 seriali z tego uniwersum, w tym „Moon Knight”, „Loki” i „WandaVision”. Wśród seriali znalazły się takie produkcje jak: „Zbrodnie po sąsiedzku”, „Pam i Tommy”, a także wszystkie 33 sezony „Simpsonów” oraz wszystkie dotychczasowe sezony „Grey’s Anatomy: Chirurdzy”, „9-1-1” i „Czarno to widzę” czy „Family Guy: Głowa rodziny”. Które z serialowych produkcji trzeba nadrobić w pierwszej kolejności? Listę najlepiej ocenianych przez widzów tytułów prezentujemy poniżej.

Przypomnijmy, że koszt miesięcznego abonamentu Disney+ wynosi w Polsce 28,99 zł. Warto też podkreślić, że serwis Disney+ dostępny jest w ramach rocznej subskrypcji, która pozwoli na korzystanie z platformy przez dwanaście miesięcy w cenie dziesięciu miesięcznych abonamentów, czyli 289,90 zł.

Sprawdź więcej naszych artykułów o Disney+

„The Beatles: Get Back” – ocena widzów 9,0

„The Beatles: Get Back” – film trzykrotnego zdobywcy Oscara® Petera Jacksona (trylogia „Władca pierścieni”, „I młodzi pozostaną”). Ten trzyczęściowy dokument zabierze widzów w podróż w czasie do kameralnych sesji nagraniowych w przełomowym momencie dla świata muzyki. „The Beatles: Get Back” to wyraz ciepła, braterstwa i kreatywnego geniuszu, który na zawsze zdefiniował dorobek tego legendarnego muzycznego kwartetu. Ujęcia pochodzą ze stycznia 1969 roku, a film zmontowany został z ponad 60 godzin niepokazywanego dotąd materiału (nakręconego przez Michaela Lindsaya-Hogga) i z ponad 150 godzin niewydanych dotąd i wspaniale odrestaurowanych nagrań. Jackson to jedyna osoba, która w ciągu ostatnich 50 lat uzyskała dostęp do materiałów z prywatnych archiwów. „The Beatles: Get Back” to historia Johna Lennona, Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra, którzy planują swój pierwszy koncert na żywo od ponad dwóch lat. Pokazuje proces pisania i próbne wykonania 14 nowych piosenek, które miały zostać wydane na dodatkowej płycie w wersji live. W filmie znajdzie się, po raz pierwszy w całości, ostatni występ zespołu – niezapomniany koncert na dachu na Savile Row w Londynie. Pojawią się również inne utwory i klasyki, które znalazły się na ostatnich dwóch albumach Beatlesów: „Abbey Road” i „Let It Be”.

„Wodogrzmoty Małe” – ocena widzów 8,8

Wodogrzmoty Małe.jpg

Animowany serial komediowy, śledzący losy 12-letnich bliźniaków, tj. Dippera, mistrza konspiracji, oraz jego siostry Mejbel, pogodnej romantyczki. Kiedy rodzice wygrywają bilety na wakacyjny rejs luksusowym statkiem, dzieci trafiają do jedynego dyspozycyjnego krewnego – wujka Stanka, zachłannego oszusta, prowadzącego park turystyczny w zapomnianym przez świat miasteczku o nazwie Wodogrzmoty Małe.

„U nas w Filadelfii” – ocena widzów 8,8

Niemoralność i życiowe porażki mogą wydawać się błahe, ale dla egocentrycznego Maca, Charliego, Dennisa, Franka i Dee to forma sztuki. "U nas w Filadelfii" opowiada o losach "ekipy" właścicieli słabo prosperującego pubu Paddy’s - grupie degeneratów, którzy niczego nie kochają tak mocno jak spiski, intrygi i przede wszystkim rozkoszowanie się wzajemnymi niepowodzeniami. Niezależnie od tego, czy naciągasz system opieki społecznej, wykorzystujesz niechciane dzieci, udajesz kalekę, podszywasz się pod funkcjonariuszy publicznych, czy pozorujesz pogrzeby, ekipa nie cofnie się przed niczym, żeby tylko zarobić trochę forsy.

„The Mandalorian” – ocena widzów 8,7

Po upadku Imperium kwitnie bezprawie. Samotny łowca nagród przemierza galaktykę, walcząc o przetrwanie w świecie pełnym zdrady i chciwości.

„Simpsonowie” – ocena widzów 8,7

Zdobywca nagrody Emmy® 2019 w kategorii „Wybitny program animowany”, serial SIMPSONOWIE, od lat podbija serca widzów, bez skrupułów kierując ostrze satyry na wszystko i wszystkich. Dzięki wywrotowemu humorowi ten skrzący się dowcipem serial na dobre wszedł do kanonu amerykańskiej kultury popularnej, a członkowie kultowej rodziny – Homer (Dan Castellaneta), Marge (Julie Kavner), Bart (Nancy Cartwright), Lisa (Yeardley Smith) oraz Maggie – zyskali status telewizyjnych ikon. Obwołana najdłużej nadawanym opartym na scenariuszu serialem w historii telewizji, ta mająca na koncie nagrody Emmy®, Annie i Peabody’ego animowana komedia pobiła już rekord serialu „Strzały w Dodge City” pod względem największej liczby odcinków serialu opartego na scenariuszu, nadawanego w najlepszym czasie antenowym. SIMPSONOWIE to wspólny projekt Gracie Films i 20th Century Fox Television. Pomysłodawcą serialu jest Matt Groening, a jego twórcami – James L. Brooks, Matt Groening i Sam Simon. Producentami wykonawczymi są James L. Brooks i Matt Groening. Al Jean i Matt Selman pełnią funkcję producentów wykonawczych i showrunnerów serialu.

„Z archiwum X” – ocena widzów 8,6

Kultowy serial sci-fi, w którym agenci FBI dążą do wytłumaczenia tego, co wydaje się niewytłumaczalne i poszukują prawdy, „która gdzieś tam jest”. Prowadzone przez nich, nietypowe sprawy dotyczą UFO, spotkań i uprowadzeń przez istoty pozaziemskie oraz wszystkiego, co jest paranormalne.

„Synowie anarchii” – ocena widzów 8,6

Synowie anarchii.jpg

Serial „Synowie Anarchii” opowiada o wyjętym spod prawa gangu motocyklowym, który chroni swój dobytek, dbając jednocześnie o to, by ich miasteczko – Charming w Kaliforni – pozostało takie, jak jego nazwa, czyli czarujące. Poza rodzinnym klimatem i legalnie działającym sklepem motoryzacyjnym rozwija się tam bezwzględny i nielegalny handel bronią.

„Atlanta” – ocena widzów 8,6

„Atlanta” opowiada o Earneście „Earn” Marksie (Glover), samotniku, który wraca do rodzinnej Atlanty w stanie Georgia (The Peach State) po porzuceniu studiów w Princeton. Po przyjeździe odkrywa, że jego kuzyn Alfred stał się najpopularniejszym nowym raperem w mieście. Serial śledzi drogę kuzynów na rapowej scenie Atlanty, gdzie ich odmienne spojrzenie na sztukę, biznes, sukces i rasowość sprawiają, że to zadanie nie będzie łatwe. Earn jest bardzo bystry, spostrzegawczy i zagubiony. Jako rozczarowany millenials zmaga się ze znalezieniem swojego powołania, własnej „marki” i czuje, że życie to gra, w którą nigdy nie można wygrać. Zauważa, że nagła popularność Alfreda na YouTubie może stać się dla nich szansą na nowe życie. Wcześniej musi jednak zapanować nad postawą kuzyna, która brzmi „najpierw działaj, później myśl” oraz przyzwyczaić się do jego uzależnionego od narkotyków pomocnika Dariusa – być może medium, a na pewno dziwnego człowieka.

„Lekomania” – ocena widzów 8,5

Serial analizuje, w jaki sposób pewna firma wywołała największą epidemię lekomanii w historii Ameryki. „Lekomania” przybliża widzom kulisy walki z opanowującym kraj uzależnieniem od opiatów – od narad decydentów big pharmy, przez niedolę znękanej społeczności górniczej stanu Wirginia, po gabinety federalnej Agencji ds. Walki z Narkotykami (DEA). Bohaterowie wbrew wszelkim przeciwnościom stoczą zaciekłą, pasjonującą i zwycięską walkę z korporacją, której chciwość doprowadziła kraj do kryzysu, oraz z jej stronnikami. Serial powstał na kanwie bestsellerowej powieści autorstwa Beth Macy, inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami.

„Co robimy w ukryciu” – ocena widzów 8,5

Serial „What We Do in the Shadows”, oparty na pełnometrażowym filmie Jemaine’a Clementa i Taiki Waititi o tym samym tytule, to dokumentalne spojrzenie na codzienne (a raczej nocne) życie czterech wampirów, które od setek lat współdzielą mieszkanie na Staten Island. Po niespodziewanej wizycie swojego mrocznego pana i przywódcy wampiry przypominają sobie, jakie było ich pierwotne zadanie po przybyciu do Nowego Jorku ponad sto lat temu – całkowita dominacja nad Nowym Światem. Tylko w jaki sposób mają osiągnąć ten cel? Oko kamery podąża za wampirami, które poszukują odpowiedzi na to pytanie.

„Futurama” – ocena widzów 8,5

Przezabawny serial animowany autorstwa Matta Groeninga o rozwozicielu pizzy imieniem Fry, który zostaje przypadkowo zamrożony w 1999 roku i budzi się tysiąc lat później w nowym, wspaniałym świecie, który w wielu aspektach nie różni się zbytnio od tego dwudziestowiecznego.

„Współczesna rodzina” – ocena widzów 8,5

Współczesna rodzina.jpeg

Jay Pritchett (Ed O'Neill) jest głową niekonwencjonalnej rodziny. Teraz, w drugim małżeństwie ze śliczną i młodą żoną, Glorią (Sofia Vergara), otrzymuje coś na kształt drugiej szansy. Mimo to stare nawyki są trudne do przezwyciężenia i próby przystosowania się do nowej rzeczywistości, z pełną pasji i wigoru kobietą, stają się wyzwaniem. Poza tym między nimi znajduje się 12-letni syn, Manny. Dochodzi do starć kulturowych, kilku nieporozumień, ale także do wielu słodkich zwycięstw. Dorosła córka Jaya, Claire (Julie Bowen) i jej mąż, Philip (Ty Burrell) są dumnymi rodzicami trójki dzieci. Chcą budować z nimi otwartą, zdrową i uczciwą relację. Nie zawsze jest łatwo. Dzieciaki to niesamowite osobowości: Haley, nastoletnia córka, która za szybko dorasta, Alex - zbyt mądra jak na swój wiek oraz Luke, roztrzepany chłopiec. Należy dodać do tego fakt, że Phil jest wielkim dzieciakiem, nawet jeśli za jego czynami kryją się dobre intencje. Brat Claire, Mitchell, jest zajęty wychowywaniem adoptowanej córki, Lily, ze swoim wieloletnim partnerem Cameronem. Na zasadzie, że przeciwieństwa się przyciągają, mężczyźni równoważą swoje temperamenty i tworzą małą, uroczą rodzinkę.

„Lost: Zagubieni” – ocena widzów 8,4

Grupa dorosłych rozbitków uwięzionych na bezludnej wyspie jest dla J. J. Abramsa pretekstem do przeprowadzenia wnikliwej analizy mrocznej strony ludzkiej natury. Serial pokazuje także skrywany mistycyzm, zjawiska paranormalne i nadnaturalne. 48 pasażerów, pozbawionych wszelkiej własności, ocalałych z katastrofy samolotu jest zmuszonych zbudować nowy dom na zapomnianej wyspie na Oceanie Spokojnym z dostępnych na miejscu materiałów. Rozbitkowie - zdani na własne siły - wpadają w panikę. Niektórzy z nich mają nadzieję na szybką akcję ratunkową. Inni zaś znajdują w sobie moc, o której istnieniu nigdy nie wiedzieli. Przyjaciele, krewni, wrogowie i nieznajomi muszą połączyć swe siły, aby stawić czoła wszechmocnym siłom natury i nieprzyjaznemu środowisku. Nocą, tropikalną dżunglę przeszywa dojmujący skowyt tajemniczych stworzeń, który budzi we wszystkich rozbitkach paniczny lęk. Nadzieja odradza się, gdy przywództwo nad grupą przejmują rezolutny Jack i trzeźwo myśląca Kate. Ale nawet bohaterowie mają skrzętnie skrywane tajemnice, które wyjdą w końcu na światło dzienne.

„24 godziny” – ocena widzów 8,4

24 godziny to wyjątkowy serial – akcja całego sezonu rozgrywa się w ciągu jednej doby, a każdy z 24 odcinków prezentuje jedną godzinę wydarzeń w czasie rzeczywistym. Zobacz, jak agent jednostki antyterrorystycznej, Jack Bauer (Kiefer Sutherland), udaremnia liczne ataki terrorystyczne: zamachy na życie prezydenta, cyberataki, wybuchy termonuklearne, a także korupcję w rządzie i korporacjach.

„X-Men” – ocena widzów 8,4

X-Men.jpg

W uniwersum Marvel Comics mutanci, ludzie obdarzeni genetycznie supermocami, są prześladowani przez nienawistne i pełne strachu społeczeństwo. Jednym z takich schronień jest Akademia dla Uzdolnionych Dzieci Profesora Xaviera.

„Gwiezdne wojny: Wojny klonów” – ocena widzów 8,4

Saga „Gwiezdne Wojny” trwa dzięki najnowszej filmowej technice animacji komputerowej, kultowym postaciom, niesamowitej akcji i ponadczasowej bitwie między dobrem i złem rozgrywającej się w odległej galaktyce!

„Spider-Man” (1994) – ocena widzów 8,4

spider-man-z-kultowego-serialu-animowanego-pojawi-sie-w-spider-man-uniwersum-2.jpg

Po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka, młody Peter Parker odkrywa, że ma teraz pajęcze supermoce. Mając nadzieję wykorzystać swoje nowe zdolności, żeby osiągnąć bogactwo i sławę, pozwala na to, by ego zaślepiło go na potrzeby innych. Pośrednio prowadzi to do śmierci swojego wujka, Bena, kiedy odmawia pomocy policjantowi w złapaniu uciekającego przestępcy. Upokorzony porażką, postanawia wykorzystać swoje talenty do walki z przestępczością i staje się superbohaterem – Spider-Manem. Walczy z różnymi super-złoczyńcami, ale musi także zadbać o równowagę w życiu osobistym, w tym o swoją dziewczynę, Mary Jane, pracę fotografa w Daily Bugle i pracę redaktora, który sam przekonał czytelników, że Spider-man jest przestępcą, który musi zostać powstrzymany.

„Konflikt: Bette i Joan” – ocena widzów 8,4

Konflikt Bette i Joan-min.jpg

Historia legendarnej rywalizacji pomiędzy Joan Crawford i Bette Davies w trakcie ich współpracy na planie nagrodzonego Oskarem filmu „Co się zdarzyło Baby Jane?” oraz długo po tym, jak ustała praca kamer.

„M*A*S*H” – ocena widzów 8,4

mash-min.jpg

W nowatorskiej komedii Roberta Altmana dwaj chirurdzy z mobilnego wojskowego szpitala chirurgicznego na froncie podczas wojny w Korei (Donald Sutherland i Elliott Gould) sieją zamęt, organizując imprezy, wycinając żarty i wykazując się ogólną lekkomyślnością.

„Zawód: Amerykanin” – ocena widzów 8,4

To serial produkcji FX, w którym główne role grają Keri Russel i Matthew Rhys. Lata 80. Czasy zimnej wojny. Dwójka radzieckich szpiegów żyje pod przykrywką w USA, udając zwyczajne amerykańskie małżeństwo. Patriotyczne obowiązki muszą godzić z rodzicielstwem. Ich dzieci nie są świadome prawdziwej tożsamości swojego ojca i matki.

„Skazany na śmierć” – ocena widzów 8,3

Serial przedstawia historię Michaela Scofielda, który trafia do więzienia, aby spróbować ocalić życie swojego brata Lincolna, osadzonego w celi śmierci za przestępstwo, którego nie popełnił. Produkcja doczekała się pięciu sezonów i swego czasu przyciągała przed ekrany miliony widzów na całym świecie.

„Buffy: Postrach wampirów” – ocena widzów 8,3

Buffy Postrach wampirów-min.jpg

„Buffy: Postrach wampirów” to serial łączący akcję i komedię, opowiadający o przygodach Buffy Summers – nastolatki obdarzonej siłą i umiejętnościami polowania na wampiry.

„Wu-Tang: An American Saga” – ocena widzów 8,3

Wu-Tang An American Saga-min.jpg

Wu-Tang: An American Saga jest inspirowany książkami „The Wu-Tang Manual” i „Tao of Wu” i oparty na prawdziwej historii zespołu Wu-Tang Clan. Serial jest osadzony we wczesnych latach 90. w Nowym Jorku, podczas szczytu epidemii kraku. Przedstawia on historię powstania grupy Wu-Tang Clan oraz losy Bobby’ego Diggsa, znanego jako RZA, który stara się zjednoczyć kilkunastu czarnoskórych mężczyzn rozdartych pomiędzy muzyką a przestępczością. Ostatecznie udaje im się zostać ku zdziwieniu wszystkich autorami typowo amerykańskiego sukcesu.

„Dochodzenie” – ocena widzów 8,3

Dochodzenie-min.jpg

„Dochodzenie” – serial stworzony na podstawie wielkiego hitu duńskiej telewizji, jakim było „Forbrydelsen” – opowiada historię zabójstwa dziewczyny w Seattle i wszczętego w tej sprawie śledztwa. „Dochodzenie” splata trzy osobne historie związane z przestępstwem: zajmujących się sprawą śledczych, pogrążonej w żałobie rodziny ofiary oraz podejrzanych. Rzecz dzieje się w Seattle, ale akcja obejmuje także samorządowe rozgrywki, przedstawiając uwikłanych w sprawę polityków. Z odcinka na odcinek staje się jasne, że nic nie wydarzyło się przypadkowo. Każdy ma jakiś sekret, i o ile bohaterom może się wydawać, że pewne rzeczy już ich nie dotyczą, to jednak przeszłość nie daje im o sobie zapomnieć.

„Geniusz” – ocena widzów 8,3

Serial „Geniusz” przybliża życie zawodowe i osobiste najwybitniejszych wynalazców, którzy zmienili świat. Pierwszy sezon opowiada o życiu Alberta Einsteina. W drugim sezonie przenosimy się do Hiszpanii, aby poznać artystyczną twórczość Pabla Picassa. Trzeci sezon pokazuje blaski i cienie życia Arethy Franklin.

„Jak poznałem waszą matkę” – ocena widzów 8,3

Serial komediowy o Tedzie i tym, jak się zakochał. Wszystko zaczyna się, gdy najlepszy przyjaciel Teda, Marshall, ogłasza sensacyjną wiadomość, że oświadczy się swojej długoletniej dziewczynie, przedszkolance Lily. W tym momencie Ted zdaje sobie sprawę, że powinien się pospieszyć, jeśli ma nadzieję również znaleźć kiedyś prawdziwą miłość.

„Homeland” – ocena widzów 8,3

Amerykański żołnierz, którego uznano za zmarłego, nieoczekiwanie powraca do kraju po 10-letnim pobycie w Iraku. Niemniej jednak radość z jego powrotu szybko ustępuje miejsca wątpliwościom – czy faktycznie jest on bohaterem, czy też częścią uśpionej komórki dążącej do przeprowadzenia ataku terrorystycznego?

„Białe kołnierzyki” – ocena widzów 8,3

Białe kołnierzyki-min.jpg

Czarujący oszust Neal Caffrey ucieka z więzienia, ale zostaje złapany przez swojego wroga, agenta FBI Petera Burke’a. Mając niewiele opcji, Caffrey pomaga agencji w schwytaniu innych nieuchwytnych kryminalistów w zamian za swoją wolność. Nie mija jednak dużo czasu, zanim Caffrey zaczyna zabawę w kotka i myszkę z tymi, którzy chcą, aby powrócił do więzienia – lub zniknął na zawsze.

„Legion” – ocena widzów 8,2

Legion to historia Davida Hallera, u którego w dzieciństwie zdiagnozowano schizofrenię. Przenoszono go z jednej instytucji psychiatrycznej do drugiej. Gdy kończy 30 lat, spotyka piękną i intrygującą współpacjentkę Syd, w której się zakochuje. Po niespodziewanym spotkaniu musi zmierzyć się z szokującą prawdą, że głosy i wizje, które słyszy i widzi, mogą być prawdziwe. Z pomocą Syd i zespołowi specjalistów, którzy również posiadają wyjątkowe umiejętności, David dochodzi do głęboko tłumionej prawdy – całe życie nęka go złośliwy pasożyt o niewyobrażalnej mocy.

„Loki” – ocena widzów 8,2

Nieprzewidywalny złoczyńca Loki (Tom Hiddleston) powraca do roli boga oszustwa w filmie „Loki” od Marvel Studios, którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach z filmu „Avengers: Koniec gry”. W reżyserii Kate Herron, scenariusz autorstwa Michaela Waldrona.

„Kacze opowieści” – ocena widzów 8,2

Kacze opowieści-min.jpg

Gdy Kaczor Donald wyjeżdża, by zaciągnąć się do marynarki, jego siostrzeńcy Hyzio, Dyzio i Zyzio zostają pod opieką wujka Donalda, Sknerusa McKwacza. Sknerus ma jednak niewiele czasu dla rodziny, ponieważ jego czas pochłania ochrona posiadanej fortuny przed niegodziwymi Braćmi Be.

„Bob's Burgers” – ocena widzów 8,2

Bob's Burgers-min.jpg

Bob Belcher jest restauratorem w trzecim pokoleniu, który prowadzi Bob’s Burgers ze swoją kochającą żoną i ich trójką dzieci. Bob wierzy, że jego burgery mówią same za siebie, i nie boi się oferować różnych nietypowych specjałów. Żona Boba, Linda, wspiera jego marzenia, ale zaczyna mieć dość zastojów, ponieważ restauracji stale grozi bankructwo. Pomimo wyzwań, do których należy ciągłe nękanie przez byłego Lindy – inspektora sanitarnego – Bob próbuje utrzymać biznes.

„The Walking Dead” – ocena widzów 8,2

Serial śledzi losy grupy ocalałych podczas apokalipsy zombie. Czasami konflikty międzyludzkie są tak niebezpieczne, że niektórzy są gotowi zrobić wszystko, aby przetrwać.

„Zabójcze umysły” – ocena widzów 8,1

Zabójcze umysły-min.jpg

FBI posiada elitarny zespół specjalistów ds. profilu behawioralnego, którzy podążają śladem najniebezpieczniejszych przestępców w Ameryce, próbując przewidzieć ich następny krok i zapobiec kolejnym atakom. Na czele zespołu stoi Aaron Hotchner. Pomagają mu wracający do siebie po załamaniu nerwowym Jason Gideon; najbardziej doświadczony w zespole David Rossi; specjalizujący się w obsesjach Derek Morgan; oraz niezwykle inteligentny, a jednocześnie zamknięty w sobie dr Spencer Reid. Do zespołu należą również Jennifer Jareau, Penelope Garcia oraz Alex Blake.

„Only Murders in the Building” – ocena widzów 8,1

Serial śledzi losy trójki nieznajomych, których łączy obsesja na punkcie true cime i którzy nagle wplątują się w prawdziwą zbrodnię, gdy badają tajemniczą śmierć sąsiada z ich nowojorskiego apartamentowca.

„Castle” – ocena widzów 8,1

Castle-min.jpg

Richard Castle jest znanym autorem kryminałów. Od czasu rozwodu samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Niespodziewanie zostaje wezwany przez nowojorską policję na przesłuchanie, ponieważ ktoś kopiuje zbrodnie z jego książek. Inspiracją dla pisarza staje się Kate Beckett, inteligentna i dość agresywna detektyw zajmująca się sprawami morderstw. Chociaż między Castle'em i Beckett ciągle dochodzi do awantur, wkrótce zaczyna między nimi iskrzyć. Castle, który ma świetną intuicję, i Beckett, która jest bardzo kreatywna, doskonale się uzupełniają.

„Reservation Dogs” – ocena widzów 8,0

Reservation Dogs to serial komediowy, którego półgodzinne odcinki opowiadają losy czterech rdzennych nastolatków z rolniczej Oklahomy, którzy kradną, rabują i oszczędzają, żeby wyjechać do egzotycznej, tajemniczej i dalekiej Kalifornii. By im się to udało, będą musieli zebrać wystarczająco dużo pieniędzy, przechytrzyć ćpunów żyjących na złomowisku na peryferiach miasta oraz przetrwać walkę o terytorium z dużo silniejszym gangiem. Kręcony w Okmulgee w stanie Oklahoma serial jest przełomowy pod względem przedstawienia rdzennych mieszkańców na ekranie telewizorów. Stanęli oni po obu stronach kamery. Jedyna w swoim rodzaju ekipa produkcji opowiada historię, która jest związana z ich życiowymi doświadczeniami i zaprasza widzów do zaskakująco znajomego i zabawnego świata.

„Love, Victor” – ocena widzów 8,0

Full Synopsis Na podstawie uznanej powieści Becky Albertalli „Simon kontra inni homo sapiens” powstał w 2018 roku przełomowy film „Twój Simon”. Serial „Twój Victor” opowiada o życiu Victora, ucznia Creekwood High, gdy ten poznaje siebie, przeżywa problemy w domu, adaptuje się w nowym mieście, a także odkrywa swoją orientację seksualną. W trudnych chwilach, gdy nie radzi sobie w szkole, zwraca się do Simona o pomoc.

„Star Wars: Rebelianci” – ocena widzów 8,0

star wars rebelianci-min.jpg

Nastały mroczne czasy. Imperium Galaktyczne zwiększa swój uścisk nad ludźmi, wywołując w nich strach. Kilka odważnych jednostek jednoczy się w ruchu oporu. Załoga statku kosmicznego Duch staje w obronie tych, którzy nie potrafią walczyć o siebie, nawołując ich do rebelii.

„Fineasz i Ferb” – ocena widzów 8,0

Fineasz i Ferb-min.png

Fineasz i Ferb to animowany serial komediowy, który przedstawia wakacyjne przygody Fineasza Flynna oraz jego brata przyrodniego z Anglii, Ferba Fletchera. Każdego dnia chłopcy z przyjaciółmi realizują ambitny projekt, czasami chcąc komuś pomóc, lecz zwykle dla czystej zabawy. To bardzo drażni ich starszą siostrę Fretkę, która wciąż próbuje narobić im kłopotów, donosząc na nich mamie. Tymczasem po drugiej stronie miasta nie całkiem zły naukowiec doktor Dundersztyc wciąż próbuje przejąć panowanie nad okolicą za pomocą swoich wynalazków zwanych inatorami, a Pepe Pan Dziobak, ulubieniec chłopców oraz tajny agent skutecznie potrafi pokrzyżować jego plany z ramienia agencji O.B.F.S i swojego przełożonego, majora Monograma. Na koniec każdego odcinka dwie historie się łączą, a wszelkie ślady projektów chłopców zostają usunięte na moment przed ujawnieniem ich przez Fretkę mamie.

„American Horror Story” – ocena widzów 8,0

Serial z elementami horroru i dramatu realizowany w formie antologii, stworzony i wyprodukowany przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Produkcja doczekała się dziewięciu regularnych serii oraz kilku spin-offów.

„Orville” – ocena widzów 8,0

Osadzony w oddalonej o 400 lat przyszłości serial przedstawia przygody statku Orville – średniej klasy jednostki badawczej. Jego załoga składająca się zarówno z ludzi, jak i kosmitów, odkrywa piękno kosmosu i mierzy się z czyhającymi tam niebezpieczeństwami.

„Ojciec chrzestny Harlemu” – ocena widzów 8,0

Zainspirowany przez rzeczywiste osoby i wydarzenia, serial „Ojciec chrzestny Harlemu” na nowo przedstawia historię niesławnego bossa przestępczości Bumpy’ego Johnsona (zdobywca Oscara® Forest Whitaker), który na początku lat 60. XX wieku wrócił z dziesięcioletniej odsiadki i zastał dzielnicę, którą niegdyś rządził, w ruinie. Gdy ulicą rządzi włoska mafia, Bumpy musi zmierzyć się z rodziną przestępczą Genovese, aby odzyskać kontrolę. Podczas brutalnej walki zawiera sojusz z radykalnym kaznodzieją Malcolmem X (Nigél Thatch) – biorąc polityczną karierę Malcolma na celownik społecznych wstrząsów i wojny gangów, która grozi rozdarciem miasta. „Ojciec chrzestny Harlemu” to zderzenie kryminalnego półświatka z ruchem na rzecz praw obywatelskich w jednym z najbardziej burzliwych okresów w historii Ameryki. Historia została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami, lecz niektóre postacie, charakterystyki, zdarzenia, miejsca i dialogi zostały sfabularyzowane lub wymyślone dla udramatyzowania.

„Magia kłamstwa” – ocena widzów 8,0

Magia kłamstwa-min.jpg

Tim Roth wciela się w postać dr Cala Lightmana, wiodącego na świecie eksperta ds. oszustw, który bada mimikę twarzy i mimowolną mowę ciała, aby odkryć nie tylko, czy ktoś kłamie, ale także, dlaczego to robi. Oparty na prawdziwych odkryciach naukowych dr Paula Ekmana serial pokazu świat dr Lightmana i jego zespołu ekspertów ds. oszustw pomagającym organom ścigania i agencjom rządowym w ujawnieniu prawdy kryjącej się za kłamstwami.

„WandaVision” – ocena widzów 7,8

„WandaVision” Marvel Studios łączy styl klasycznych sitcomów i Marvel Cinematic Universe, w którym Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) i Vision (Paul Bettany) — dwie niezwykle silne osobowości wiodące idealne podmiejskie życie — zaczynają podejrzewać, że wszystko jest nie takie, jakim się wydaje. Nowy serial reżyseruje Matt Shakman, głównym scenarzystą jest Jac Schaeffer.

„The Fosters” – ocena widzów 7,9

The Fosters-min.jpg

„The Fosters” to godzinny dramat o wieloetnicznej rodzinie złożonej z przybranych i biologicznych nastoletnich dzieci wychowywanych przez dwie mamy. Stef Adams Foster, policjantka, i jej żona Lena Adams Foster, wicedyrektorka szkoły, stworzyły rodzinę z biologicznym synem Stef z poprzedniego małżeństwa, Brandonem, oraz adoptowanymi bliźniakami, Marianą i Jesusem. Ostatnio dołączył do nich nowo adoptowany syn, Jude, oraz jego siostra, Callie, która również chce zostać zaadoptowana, mimo przeszkód wynikających z historii jej rodziny.

„Fosse/Verdon” – ocena widzów 7,9

Serial opowiada o niezwykłej relacji Boba Fosse'a i Gwen Verdon, toczącej się na polu prywatnym i zawodowym na przestrzeni 50 lat. On – wizjoner kinematografii i jeden z najbardziej wpływowych choreografów i reżyserów teatralnych. Ona – najznakomitsza broadwayowska tancerka wszech czasów. Tylko Bob jest w stanie tworzyć musicale, dzięki którym świat może podziwiać talent Gwen. Tylko Gwen potrafi urzeczywistnić wyjątkowe wizje Boba. Razem odmienią oblicze amerykańskiej rozrywki. Jednak sukces ma swoją cenę.

„Agentka Carter” – ocena widzów 7,9

Rok 1946. Zapanował pokój, który sprawił, że rola agentki Carter została zmarginalizowana. Peggy pracuje teraz dla SRN (Strategiczne Rezerwy Naukowe), gdzie zajmuje się głównie administracją, choć zdecydowanie wolałaby działać w terenie, walcząc ze złoczyńcami. W dodatku po rozstaniu z Kapitanem Ameryką, miłością jej życia, próbuje poukładać swoje życie osobiste. Kiedy dawny znajomy, Howard Stark, zostaje wrobiony i oskarżony o rzekomą sprzedaż śmiercionośnej broni, prosi Peggy, by ta pomogła mu oczyścić się z zarzutów.

„Kości” – ocena widzów 7,8

Kości-min.jpg

Dr Temperance Brennan to wykwalifikowana antropolog sądowa, która pracuje w Instytucie Jeffersona, a w wolnym czasie pisze powieści. Kiedy standardowe metody identyfikacji ciała zawodzą – a więc gdy szczątki rozłożyły się, spłonęły lub zostały zniszczone do tego stopnia, że śledczy się poddają – organy ścigania wzywają Brennan, by wykorzystała swoją niezwykłą umiejętność odczytywania wskazówek pozostawionych w kościach ofiary. Większość śledczych nie jest w stanie poradzić sobie z inteligencją Brennan, jej dążeniem do prawdy, czy siłą, z jaką angażuje się w każde śledztwo. Agent specjalny FBI Seeley Booth jest wyjątkiem. Były snajper wojskowy, Booth, nie ufa nauce i naukowcom – „zezowatym”, jak ich nazywa, którzy analizują dowody – w związku z rozwiązywaniem przestępstw. Ale nawet on nie może zaprzeczyć, że połączenie jego ludzkich zmysłów i naukowego wyczucia Brennan czyni z nich budzący szacunek zespół.

„Mrs. America” – ocena widzów 7,8

„Mrs. America” opowiada o ruchu na rzecz ratyfikacji poprawki o równych prawach (ERA) oraz o nieoczekiwanym oporze pod wodzą konserwatystki Phyllis Schlafly, zwaną „ulubienicą milczącej większości”. Opowiedziany z perspektywy ówczesnych kobiet, zarówno Schlafly, jak i feministek drugiej fali Glorii Steinem, Betty Friedan, Shirley Chisholm, Belli Abzug i Jill Ruckelshaus, serial pokazuje, jak jedna z najtrudniejszych bitew w wojnach kulturowych lat 70. przyczyniła się do powstania Moralnej Większości i na zawsze zmieniła krajobraz polityczny.

„Lepsze życie” – ocena widzów 7,8

„Lepsze życie” to serial o Sam Fox (Pamela Adlon), samotnej, wygadanej aktorce, która wychowuje trzy córki: Max (Mikey Madison), Frankie (Hannah Alligood) i Duke (Olivia Edward) w Los Angeles, służąc im za mamę, tatę, sędziego i policję. Sam opiekuje się również swoją matką Phil (Celia Imrie), pochodzącą z Anglii, która mieszka po drugiej stronie ulicy. Choć nie jest doskonała, za swoje córki oraz matkę oddałaby wszystko. Bywa, że poczucie winy tłumi wylewnym okazywaniem im miłości. Sam zarabia na utrzymanie rodziny, stara się naprowadzać życie córek na właściwe tory, lubi spędzać czas z przyjaciółmi, a czasem udaje jej się znaleźć chwilę dla siebie.

„Pokojówki z Beverly Hills” – ocena widzów 7,8

Pokojówki z Beverly Hills-min.png

Serial opowiada losy grupy przyjaciółek pokojówek, które łączy praca, codzienne problemy oraz melodramatyczny świat chlebodawców. Rosie, wdowa, która po śmierci męża pozostawia syna w Meksyku i podejmuje pracę jako pokojówka i niania u pary egocentrycznych aktorów. Aspirująca piosenkarka Carmen liczy, że jej pracodawca, a zarazem gwiazda popu, Alejandro pomoże jej zrobić karierę. Zoila jest starszą pokojówką u Genevieve Delatour, niestabilnej emocjonalnie, zamożnej kobiety. Pracuje z nastoletnią córką Valentiną.

„Zemsta” – ocena widzów 7,8

Zemsta-min.jpg

Mieszkańcy tego miasta są bogaci, piękni i wpływowi, ale pewna żądna zemsty kobieta gotowa jest ich zniszczyć. Emily Thorne, nowa mieszkanka Hamptons, poznała część majętnych sąsiadów, nawiązała kilka przyjaźni i pozornie pasuje do tego miejsca. Jednak w tej młodej dziewczynie, mieszkającej samotnie w otoczeniu bogaczy, jest coś dziwnego. W rzeczywistości to nie pierwsza wizyta Emily w Hamptons. Niegdyś już tu mieszkała, ale pewne zdarzenie rozbiło jej rodzinę, pozbawiając ją dobrego imienia. Teraz Emily wróciła, by wyrównać dawne krzywdy w najlepszy znany jej sposób — mszcząc się na winnych.

„Rezydenci” – ocena widzów 7,8

rezydenci-min.jpg

Conrad Hawkins jest jednym z najlepszych lekarzy w szpitalu Chastain Park Memorial. Czarujący i arogancki, Conrad stosuje niekonwencjonalne metody, gdy tylko jest to możliwe i uważa, że jego obowiązkiem jest sprowadzanie pierwszorocznych rezydentów na ziemię. Dr Devon Pravesh to niewinny idealista, który polega na swoim precyzyjnie dostrojonym kompasie moralnym, lecz z pomocą Conrada zaczyna zdawać sobie sprawę, że praktyka lekarska to biznes jak każdy inny, z niezupełnie anielskimi pacjentami i zawodnymi lekarzami.

„Skandal” – ocena widzów 7,7

Skandal-min.jpg

Olivia Pope przez całe życie broniła wizerunku publicznego elit narodu i pilnowała, by ich sekrety nie wyszły na jaw. Szanowana i budząca lęk była doradczyni prezydenta USA ds. mediów odeszła z Białego Domu, aby otworzyć własną firmę zarządzania kryzysowego. Ma nadzieję zacząć nowy rozdział w życiu, zarówno zawodowym, jak i osobistym, ale nie potrafi odciąć się od przeszłości. Niebawem staje się jasne, że jej dysfunkcyjna ekipa, mistrzowsko naprawiająca życie innych, nie potrafi poradzić sobie z własnymi problemami.

„Dawno, dawno temu” – ocena widzów 7,7

Dziesięć lat temu Emma Swan oddała swego syna Henry'ego do adopcji. Emma jest więc zszokowana, kiedy 10-letni Henry odnajduje ją w Bostonie. Jeszcze bardziej porażające jest to, że zdaniem Henry’ego ludzie mieszkający w Storybrooke w stanie Maine są postaciami z bajek, uwięzionymi w tym świecie przez przybraną matkę Henry'ego, Reginę, która według niego jest baśniową Złą Królową. Nikt w mieście nie wierzy Henry'emu, który mówi, że Regina sprawiła, że zapomnieli o tym, kim naprawdę są. Kiedy Regina stara się zniszczyć dobro, Emma musi podjąć się walki ze złem.

„Devs” – ocena widzów” – ocena widzów 7,7

Bohaterką „Devs” jest młoda programistka Lily Chan zatrudniona w Amaya, firmie z Doliny Krzemowej, która opracowuje zaawansowane technologie. Po rzekomym samobójstwie jej chłopaka Sergeia Lily nabiera podejrzeń i rozpoczyna własne dochodzenie. Szybko orientuje się, że wszystkie tropy prowadzą do Foresta, tajemniczego prezesa Amaya, oraz Devs, czyli tajnego działu firmy. Dążąc do poznania prawdy, Lily wpada na trop technologicznego spisku, który może zmienić świat.

„High Fidelity” – ocena widzów 7,7

Serial jest kolejną adaptacją powieści Nicka Hornby'ego z 1995 roku pod tytułem „Wierność w stereo”, która była adaptowana już między innymi w 2000 roku za sprawą filmu „Przeboje i podboje” oraz w ramach musicalu na Broadwayu w 2006 roku. W przeciwieństwie do książkowej wersji oraz jej filmowej adaptacji w serialu główną bohaterką będzie kobieta, właścicielka sklepu muzycznego z płytami, w dzielnicy Crown Heights na Brooklynie. Dziewczyna wspomina swoje 5 najlepszych związków, a w historii towarzyszy jej dwójka przyjaciół Cherise (Da'Vine Joy Randolph) i Simon (David H. Holmes).

„Chirurdzy” – ocena widzów 7,6

Meredith Grey i jej znajomi odbywają staż w Seattle Grace Hospital, gdzie program chirurgiczny jest niezwykle wymagający. Tutaj od ich decyzji może zależeć ludzkie życie. Nad stażystami czuwają doświadczeni lekarze – pilnują, aby narybek potrafił sobie radzić w każdych okolicznościach. Niedoświadczeni stażyści szybko przekonają się, że każda decyzja i działanie mają swoje konsekwencje. Wiedzą, że tylko we własnym kręgu mogą liczyć na zrozumienie i wsparcie. Pokazują, że w medycynie i życiu osobistym nie ma jasnego podziału na dobro i zło, wszystko bowiem tonie w odcieniach szarości.

„Gotowe na wszystko” – ocena widzów 7,6

Gotowe na wszystko-min.jpg

Wszystko co dobre kiedyś się kończy, a w ostatnim sezonie tego serialu gra toczy się o najwyższe stawki. Serial nagrodzono Złotymi Globami w 2005 i 2006 roku w kategorii najlepszy serial telewizyjny – muzyczny lub komediowy. „Gotowe na wszystko” to wyświetlany w najlepszym czasie antenowym serial, gdzie współczesne kobiety „żyją długo i szczęśliwie.” Serial, przedstawia przedmieścia z nutką czarnego humoru. Tam gospodynie domowe wiodą tajne życie, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Wszystko zaczęło się od tego, że Mary Alice Young popełniła samobójstwo w swoim idealnym domu na nieskazitelnych przedmieściach. Zza światów pokazuje nam życie swoich krewnych, przyjaciół i sąsiadów.

„Mayans M.C.” – ocena widzów 7,5

Ezekiel „EZ” Reyes po wyjściu z więzienia dołącza do gangu motocyklowego Majów, działającego na granicy kalifornijsko-meksykańskiej. Kiedyś uchodził za „cudownego chłopaka” mogącego spełnić swój amerykański sen. Teraz wspólnie ze swoim bratem planują zemstę na osobach, które odpowiadają za śmierć ich matki. Tym samym EZ postanawia stworzyć swoją nową tożsamość i wkroczyć na przestępczą ścieżkę, z której nie ma powrotu.

„Ostatni prawdziwy mężczyzna” – ocena widzów 7,5

Ostatni prawdziwy mężczyzna-min.jpg

Mike Baxter jest szczęśliwie żonatym ojcem trzech córek, który uważa się za zbędnego, i stara się pozostać prawdziwym mężczyzną, w domu zdominowanym przez kobiety. Mike szuka ucieczki od kobiecych dramatów w domu, zanurzając się w męskiej pracy w Outdoor Man, sklepie z artykułami sportowymi, w którym jest dyrektorem ds. marketingu. Ponadto tworzy vloga sklepu Outdoor Man, którego używa jako ujścia dla swoich poglądów, często nie mających niczego wspólnego z założeniami firmy. Podczas gdy powinien sprzedawać rowery górskie i kajaki, jakoś kończy rozgadując się na temat środowiska, opieki zdrowotnej, polityki czy innych tematów zajmujących jego myśli.

„Trust” – ocena widzów 7,5

trust-min.jpg

Oparty na prawdziwym wydarzeniach serial „Trust” opowiada historię sukcesów i porażek jednej z najbogatszych i najbardziej nieszczęśliwych rodzin Ameryki, rodu Gettych. Będący w równej mierze historią rodzinną, sagą i opowieścią o niszczącej sile pieniędzy, serial „Trust” przygląda się złożonym relacjom panującym w każdej rodzinie, niezależnie od jej majętności. Serial, który doczekał się wielu sezonów, opowiada historię rozgrywającą się na przestrzeni dwudziestego wieku, a zaczynającą się w 1973 roku w Rzymie od porwania przez włoską mafię Johna Paula Getty’ego III (Harris Dickinson), dziedzica naftowej fortuny rodu Gettych. Porywacze liczyli na wielomilionowy okup. W końcu który bogaty ród nie zapłaciłby za powrót ukochanego członka rodziny? Dziadek Paula, J. Paul Getty Sr. (Donald Sutherland), tajemniczy potentat naftowy i prawdopodobnie najbogatszy człowiek świata, żyje w zabytkowym dworze na angielskiej wsi, wyłącznie w towarzystwie kochanek i udomowionego lwa. Jest zajęty. Ojciec Paula, J. Paul Getty Jr. (Michael Esper), mieszka gdzieś w Londynie i w zamroczeniu nie odbiera telefonu. Matka Paula, Gail Getty (Hilary Swank) samotnie podejmuje negocjacje z coraz bardziej zdesperowanymi porywaczami. Niestety Gail nie ma grosza przy duszy. Serial „Trust” to historia gehenny nastolatka w rękach porywaczy, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego nikt nie chce odzyskać zakładnika

„Stumptown” – ocena widzów 7,5

Serial oparty na powieści graficznej. Dex Parios to silna i nieustępliwa weteranka wojskowa z ciętym żartem, skomplikowanym życiem miłosnym, długiem hazardowym oraz bratem, którym opiekuje się w Portland w stanie Oregon. Doświadczenie zdobyte w wywiadzie wojskowym czynią ją doskonałym detektywem, choć często działa na przekór policji, a jej bezkompromisowy styl stawia ją na celowniku groźnych przestępców.

„Podejrzany” – ocena widzów 7,5

Podejrzany-min.jpg

Życie Bena Crawforda, przystojnego i spełnionego ojca rodziny, zmienia się na zawsze, gdy odkrywa w lesie ciało Toma, syna sąsiadów. Detektyw Andrea Cornell, która prowadzi śledztwo, wskazuje Bena jako podejrzanego. Rozwój sprawy obserwujemy z jego perspektywy. Starając się oczyścić z zarzutów, Ben odziera z pozorów życie mieszkańców przedmieść. Przez dziesięć odcinków w miarę docierania do prawdy na jaw wychodzą kolejne kłamstwa i mroczne sekrety.

Oceny widzów zostały ustalone na podstawie głosów z serwisu Imdb.com.

źródło opisów seriali: dystrybutor / Disney.pl / zdj. Disney