Disney wraca do serii „TRON”. Jared Leto w obsadzie nowej części

Potwierdziły się ostatnie plotki sugerujące, że Disney zamierza powrócić do filmowej serii „TRON”. Właśnie ogłoszono, że ruszają prace nad nowym filmem z futurystycznej franczyzy. Gwiazdą projektu będzie, zgodnie z przeciekami, Jared Leto.

Na początku lipca pojawiły się informacje sugerujące, że Disney cały czas jest zainteresowany eksplorowaniem futurystycznego świata wykreowanego przez Stevena Lisbergera w filmie z 1982 roku i chce, aby gwiazdą kolejnej odsłony został Jared Leto. Dzisiaj wiemy już, że studio oficjalnie rozpoczęło prace nad projektem i zatrudniło także jego reżysera. Za kamerą widowiska stanie Garth Davis, twórca filmów „Lion. Droga do domu” i „Maria Magdalena”.

Scenariusz do nowej części serii napisał Jesse Wigutow, a producentami filmu zostaną Jared Leto, Justin Springer i Emma Ludbrook.

Żadne informacje na temat fabuły filmu nie zostały obecnie ujawnione. Wcześniej w sferze plotek mówiło się, że nowy „TRON” miałby być raczej kontynuacją ostatniej odsłony z 2010 roku, a nie całkowitym restarem franczyzy. W obsadzie nowej części mogą powrócić nawet gwiazdy produkcji „Tron: Dziedzictwo”, czyli Jeff Bridges, Garrett Hedlund i Olivia Wilde.

źródło: deadline.com / zdj. Disney / Sony Pictures / Warner Bros.