Disney wstrzymuje prace nad filmami. Lista zawieszonych produkcji

Disney zdecydował o wstrzymaniu prac na planie wszystkich swoich filmów oraz zaprzestaniu przygotowań do rozpoczęcia prac w przypadku tytułów, które miały wejść w fazę produkcji w najbliższym czasie.

Wśród odwołanych produkcji znalazły się takie tytuły jak: „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”, „Mała syrenka”, „The Last Duel”, „Kevin sam w domu”, „Nightmare Alley”, „Piotruś Pan” i „Shrunk”. W oficjalnym komunikacie Disney poinformował, że jak na razie nikt z ekip produkcji nie został zarażony koronawirusem, ale ze względu na panującą epidemię prace nad filmami zostają wstrzymane do odwołania. Studio ma monitorować sytuację i informować o kolejnych krokach.

Mimo że nie odnotowaliśmy potwierdzonych przypadków koronawirusa w ekipach naszych produkcji, to po rozważeniu obecnej sytuacji i mając na uwadze interesy naszej obsady oraz ekipy, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu produkcji w przypadku naszych filmów. Będziemy nadal analizować sytuację i wrócimy do pracy tak szybko, jak to możliwe.

Dzisiaj rano Disney ogłosił, że prace nad filmem „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” zostały wstrzymane, ponieważ reżyser Destin Daniel Cretton na własne życzenie poddał się domowej kwarantannie i badaniu na obecność koronawirusa. Mówiło się jednak, że druga ekipa ma cały czas pracować nad filmem, ale ostatecznie wszyscy członkowie ekipy zostali zwolnieni ze swoich obowiązków.

Prace nad aktorską wersją „Małej syrenki” miały rozpocząć się w Londynie w przyszłym tygodniu. Ekipa zdjęciowa filmu „Ostatni pojedynek” pracowała natomiast przez ostatnie tygodnie na planie we Francji i już wczoraj ogłoszono, że ze względu na poważne zagrożenie koronawirusem z Wuhan prace w tym kraju zostaną skrócone. Ekipa miała przebywać we Francji, a dokładniej w regionie Macon do 19 marca, ale prace zostały zakończone już 12 marca. Początkowo zakładano, że aktorzy przeniosą się na plan w Irlandii, ale dzisiaj wiemy już, że tak się nie stanie. W przypadku aktorskiej wersji przygód Piotrusia Pana oraz filmu „Shrunk” ekipy zdjęciowe przygotowywały się do rozpoczęcia etapu przedprodukcji. W najbliższych dniach miały odbyć się spotkania obsady z twórcami, jednak Disney zdecydował, aby wszystkie zebrania zostały wstrzymane jeszcze przed ustaleniem konkretnych terminów rozpoczęcia zdjęć.

Prace nad filmem „Nightmare Alley” reżyser Guillermo del Toro rozpoczął pod koniec stycznia tego roku. Data premiery nie została jeszcze ustalona, więc nie wiemy, czy wstrzymanie prac wpłynie na jej przesunięcie. W obsadzie nowej produkcji reżysera „Kształtu wody”Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, David Strathairn  i Rooney Mara, a także Holt McCallany 

źródło: Variety.com / zdj. Disney