Disney z ogromnymi wpływami. Amerykanie zapłacili ćwierć miliarda dolarów za seanse „Mulan”

Od niemal dwóch tygodni za pośrednictwem serwisu Disney+ Amerykanie mogą oglądać aktorską wersję animacji „Mulan”. Czy ryzykowny krok polegający na pominięciu kinowej premiery i wprowadzeniu filmu od razu do cyfrowej dystrybucji opłacił się amerykańskiemu gigantowi? Pojawiły się nowe wyliczenia.

Kilka dni po premierze filmu firma badawcza SambaTV ujawniła, że w ciągu pierwszych czterech dni od premiery, czyli od piątku do poniedziałku film „Mulan” zakupiło za pomocą serwisu Disney+ około 1,12 mln amerykańskich gospodarstw domowych. Biorąc pod uwagę, że na zakup filmu trzeba przeznaczyć 29,99 USD, to w przybliżeniu na konto Disneya w ciągu pierwszych czterech dni wpłynęło ponad 33,5 mln dolarów. Najnowsze dane od firmy analitycznej 7Park sugerują natomiast, że prawie 29% amerykańskich gospodarstw domowych subskrybujących Disney+ zdecydowało się na wykupienie dostępu do filmu „Mulan” w dniach od 4 do 12 września.

Według oficjalnych danych udostępnionych przez samego Disneya ich platforma streamingowa posiada obecnie ponad 60 milionów subskrybentów na całym świecie. Jeśli przyjmiemy, że około 50% użytkowników stanowią mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, to według danych 7Park dostęp do filmu wykupiło około 8,7 mln użytkowników (29% z 30 mln amerykańskich subskrybentów). Przy jednorazowym koszcie wykupu wynoszącym 30 dolarów daje to 261 milionów dolarów wpływów na konto Disneya. Przy takim wyniku, który dotyczy wyłącznie amerykańskiego rynku, Disney mógłby bez wątpienia mówić o finansowym sukcesie swojego przedsięwzięcia. Mimo że jest to kwota odbiegająca od potencjalnych wpływów osiągniętych na rynku kinowych, to pamiętajmy, że w przeciwieństwie do dystrybucji kinowej w tym przypadku do studia trafia niemal cała kwota, którą użytkownicy płacą za wykupienie filmu.

Pamiętajcie, że jak na razie są to nieoficjalne dane i nie muszą pokrywać się z faktycznym stanem rzeczy. Disney cały czas nie poinformował oficjalnie, jak dużo użytkowników zdecydowało się na zakup dostępu do filmu „Mulan”.

źródło: ca.news.yahoo.com / zdj. Disney