„Diuna 2” niedługo trafi do streamingu. Kiedy premiera na HBO Max i Netflix?

Drugą część „Diuny” kończy swój pobyt w kinach i przygotowuje się już do premiery w streamingu. Film od kilku tygodnie dostępny jest już do obejrzenia w najpopularniejszych serwisach VOD, ale za dodatkową opłatą. Mamy już pewność, że niedługo będzie go można obejrzeć bez żadnych dodatkowych opłat na platformie HBO Max.

Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max? Co z premierą na Netflix?

Od końcówki lutego kina podbija „Diuna: część druga”. W ostatnich dniach film przebił granicę 700 mln dolarów wpływów na całym świecie i stał się najbardziej dochodową produkcją z główną rolą Timothéego Chalameta. Mimo ciągłej obecności w kinach film od 16 kwietnia pojawił się już w ofercie serwisów VOD i przygotowuje się teraz do pojawienia się w streamingu.

Jako film wyprodukowany przez studio Warner Bros. w pierwszej kolejności „Diuna 2” pojawi się oczywiście w serwisie HBO Max. Konkretna data nie została jeszcze ustalona, ale platforma zamieściła już w sieci pierwszą zapowiedź potwierdzającą, że film niedługo zawita do streamingu. To oznacza, że możemy liczyć na nieco wcześniejszą premierę, niż do tej pory się to wydawało. Jeszcze chwilę temu można było zakładać, że Diuna: część druga pojawi się na platformie HBO Max najwcześniej w drugiej połowie czerwca.

Sprawdź też: Nowy serial o gladiatorach trafi do Polski! To produkcja od twórcy „Dnia niepodległości”.

Diuna 2 kiedy na HBO max

Za takim terminem przemawiał przede wszystkim fakt, że polski oddział HBO sugerował, że film nie będzie dostępny w nowym serwisie Max w dniu jego premiery, czyli 11 czerwca. Sugerował to także termin premiery wydań płytowych z filmem, który przypadnie na 24 maja. Teraz pojawiła się jednak szansa, że mimo wszystko Diuna: część druga pojawi się jednak zdecydowanie wcześniej w ofercie HBO Max i może stać się to już nawet 21 maja przy okazji debiutu serwisu Max w innych krajach Europy.

Natomiast jeśli zastanawiacie się, czy „Diuna 2” trafi w najbliższym czasie na platformę Netflix, to  akurat na to pytanie odpowiedź jest prosta i brzmi: nie. Po debiucie na HBO Max film pozostanie dostępny przez długie miesiące wyłącznie na tej platformie. Co prawda, premiery na Netfliksie nie można wykluczyć, bo studio Warner Bros. sprzedaje ostatnio licencje nawet na swoje popularne produkcje, ale jest to odległa perspektywa i ewentualnej premiery można wyczekiwać najwcześniej w drugiej połowie 2025 roku.

zdj. Warner Bros.