„Diuna 2” do obejrzenia w domu. Zaczynamy tydzień pełen filmowych i serialowych premier

Nowy tydzień oznacza premiery nowych filmów i seriali. Najgłośniejszą z nich będzie bez wątpienia „Diuna 2”, która pojawi się online, ale wśród nowości na streamingu pojawi się też kilka nowych seriali oraz druga część kosmicznej sagi „Rebel Moon”. Sprawdźcie, jakie premiery przygotowały platformy Netflix, Prime Video, SkyShowtime oraz Disney+. Co obejrzeć w streamingu?

Co obejrzeć na Netflix? Zack Snyder wraca z drugą częścią „Rebel Moon”

Rebel Moon 2

Ten tydzień na platformie Netflix zarezerwowano przede wszystkim dla premiery nowego filmu Zacka Snydera. Popularny reżyser wraca do widzów z drugą częścią swojej produkcji „Rebel Moon”, której debiutancka odsłona okazała się wyjątkowo kiepsko przyjętym przez krytyków przedsięwzięciem. Jak wypadnie domknięcie historii osadzonej w odległych zakątkach kosmosu?

Rebel Moon — Część 2: Zadająca rany” to kontynuacja epickiej sagi Kory i ocalałych żołnierzy gotowych na najwyższe poświęcenia. Szykują się oni do walki obok dzielnych mieszkańców Veldt w obronie ich niegdyś spokojnej wioski, a teraz nowej ojczyzny tych, którzy stracili własne w walce z Macierzą. Tuż przed starciem z wrogiem wojownicy muszą zmierzyć się jeszcze z prawdami o własnej przeszłości, które ujawniają powody, jakie pchnęły ich do walki. Kiedy brutalne imperium z całą mocą uderza w rodzącą się rebelię, zadzierzgują się nierozerwalne więzi, objawiają się bohaterowie i rodzą się legendy.

Kolejny przyrodniczy serial od Netfliksa

Nasz pełny życia świat Netflix

Drugą z głośnych nowości na platformie będzie kolejny przyrodniczy serial dokumentalny. Tym razem streamingowy gigant zaprezentuje miłośnikom tego typu produkcji składający się z czterech odcinków „Nasz pełny życia świat”. Stworzeniem serialu zajęła się nagrodzona Emmy ekipa twórców serialu „Najsłynniejsze parki narodowe świata”.

Tym razem zespół stworzył fenomenalną wizję sekretnej sieci relacji łączącej nas wszystkich i podtrzymującej najbardziej magiczne zjawisko, jakie istnieje na naszej planecie: życie. Serial dokumentalny, którego narratorką w oryginalnej wersji jest laureatka Oscara Cate Blanchett, pokazuje wyjątkowe, małe i wielkie, stworzenia i ekosystemy z całego świata, które razem tworzą i ożywiają „Nasz pełny życia świat”.

Nowa serialowa premiera na SkyShowtime Dżentelmen w Moskwie

Dżentelmen w Moskwie gdzie obejrzeć

Serialową nowość na ten tydzień przygotował też serwis SkyShowtime. Będzie nią adaptacja bestsellerowej powieści „Dżentelmen w Moskwie”, której główną gwiazdą jest Ewan McGregor.

Aktor zagrał w serialu hrabiego Aleksandra Rostowa, który po rewolucji bolszewickiej odkrywa, że z powodu swojego pochodzenia klasowego i przeszłości znalazł się po niewłaściwej stronie historii. Radziecki sąd daruje mu życie, ale zsyła go do maleńkiego pokoju na strychu wytwornego hotelu Metropol. Jeśli hrabia stamtąd wyjdzie, czeka go egzekucja. Za murami hotelu mijają burzliwe lata i dekady historii Rosji. W swym więzieniu Rostow nie może ich obserwować, za to otwiera się przed nim znacznie ciekawszy świat odkryć duchowych. Budując nowe życie w hotelowym odosobnieniu, poznaje prawdziwą wartość przyjaźni, rodziny i miłości.

 

Prime Video pokaże nowy film Romana Polańskiego The Palace 

Na platformę Prime Video zawita z kolei najnowszy film Romana Polańskiego, który nie został – delikatnie mówiąc – zbyt entuzjastycznie przyjęty przez zagranicznych krytyków. W tym tygodniu będziemy mieli jednak okazję do tego, aby osobiście przekonać się, czy faktycznie autor „Pianisty” stworzył produkcję zasługującą na 6% pozytywnych recenzji. „The Palace” trafi do streamingu w piątek.

Diuna: Część druga” – gdzie obejrzeć film? Premiera na VOD

Diuna 2 kiedy na HBO

Głośna premiera w tym tygodniu czeka nas też na platformach VOD. Mimo że  drugą część „Diuny” cały czas świetnie radzi sobie w kinach, to studio Warner Bros. zamierza umożliwić widzom zobaczenie widowiska także w domu. Przed premierą na platformie HBO Max, która najwcześniej będzie miała miejsce w drugiej połowie czerwca, „Diuna: część druga” zawita do serwisów VOD, gdzie będzie dostępna za dodatkową opłatą.

Od 16 kwietniaDiuna 2” pojawi się w ofercie sklepów iTunes i Prime Video. Film dostępny będzie w rozdzielczości 4K z systemem HDR oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Jimmy Carr: Natural Born Killer 16.4.2024
The Circle – USA 17.4.2024
Kanciarze 17/4/24: Odcinki 1-4
Nasz pełny życia świat 17.4.2024
Baśnie braci Grimm: Wariacje 17.4.2024
Jak bracia 18.4.2024
The Upshaws 18.4.2024
Rebel Moon – część 2: Zadająca rany 19.4.2024

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

15 kwietnia

Willa Vanderpump sezon 1, odcinek 5

16 kwietnia

Szogun sezon 1, odcinek 9

17 kwietnia

American Horror Story: Oczekiwanie sezon 12, odcinek 7

17 kwietnia

Blood Free sezon 1, odcinki 3-4

17 kwietnia

Sand Land: The series sezon 1, odcinek 11

17 kwietnia

Undead Unluck sezon 1, odcinek 14
17 kwietnia Jednostka 19 sezon 7, odcinek 4

17 kwietnia

Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja sezon 3, odcinek 13
17 kwietnia X-Men '97 sezon 1, odcinek 6
17 kwietnia Tożsamość szpiega sezony 1-2
17 kwietnia Konflikt: Capote kontra socjeta
17 kwietnia Do zobaczenia w przyszłym życiu sezon 1

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

15 kwietnia

Mignolo (2023)

HD, DD 5.1

brak

15 kwietnia

Out of Darkness (2022)

HD, DD 5.1

napisy

16 kwietnia

Diuna: Część druga (2024)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

16 kwietnia

King George VI: The First Modern King (2023)

HD

brak

16 kwietnia

Meghan Markle: Celeb or Dutchess (2023)

HD

brak

16 kwietnia

Pearl Jam: Immagine in Cornice - Live in Italy 2006 (2007)

HD, DD 5.1

brak

16 kwietnia

Pearl Jam: Live at the Garden (2003)

HD

brak

16 kwietnia

Pearl Jam: Live at the Showbox (2003)

HD

brak

16 kwietnia

Pearl Jam: Touring Band 2000 (2001)

HD, DD 5.1

brak

18 kwietnia

Birth/Rebirth (2023)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

Kinowe premiery: filmowa biografia Amy Winehouse i horror z Melissą Barrerą

Abigail horror

W kinach nie pojawi się w ten piątek żadna głośna premiera, ale należy odnotować, że na ekrany wejdzie biografia Amy Winehouse, która nie spodobała się jednak krytykom i zebrała tylko 48% pozytywnych recenzji. Nowością będzie też horror „Abigail”, w którym główną rolę zagrała Melissa Barrera. Aktorka ponownie połączyła przy filmie siły z duetem Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett odpowiadającym za „Krzyk 5” i „Zabawę w pochowanego”.

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” – premiera 19 kwietnia

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” przedstawi pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując lata spędzone w tętniącym życiem londyńskim Camden, które nazywała domem, oraz drogę do światowej sławy. Film skupi się na niezwykłym geniuszu, kreatywności, poczuciu humoru i szczerości Amy, które towarzyszyły jej we wszystkim, co robiła, a także spróbuje zrozumieć jej demony. „Back to Black. Historia Amy Winehouse” to bezkompromisowe spojrzenie na współczesną machinę sławy i wielki hołd dla wyjątkowego talentu, który zdarza się raz na pokolenie.

„Abigail” – premiera 19 kwietnia

12 letnia baletnica, która jest córką wpływowej postaci ze świata przestępczego zostaje porwana. Aby otrzymać okup w wysokości 50 milionów dolarów grupa przestępców musi pilnować dziewczynkę w odizolowanej rezydencji przez jedną noc.

„Przysięga Ireny” – premiera 19 kwietnia

„Przysięga  Ireny” to prawdziwa, przejmująca opowieść o zachowaniu człowieczeństwa w nieludzkich czasach II wojny światowej. Historia jest oparta na faktach z życia Ireny Gut-Opdyke, która z narażeniem życia ratowała Żydów ukrywających się po likwidacji getta. W głównych rolach zobaczymy gwiazdy światowego kina: Sophie Nelisse i Dougray Scott. W obsadzie polsko-kanadyjskiej koprodukcji znaleźli się wspaniali polscy aktorzy: Andrzej Seweryn, Eliza Rycembel, Irena Melcer, Maciej Nawrocki, Tomasz Tyndyk Aleksander Milicevic. Reżyserii podjęła się wielokrotnie nagradzana Louise Archambault, natomiast za zdjęcia odpowiada Paul Sarossy. Za scenariusz odpowiada Dan Gordon, który jest również autorem sztuki o Irenie Gut-Opdyke, która zdobyła serca nowojorskiej widowni offbroadwayowskiej sceny w 2008 roku.

„Anselm” – premiera 19 kwietnia

Filmowy portret niemieckiego artysty Anselma Kiefera jest jak jego wielkoformatowe rzeźby – choć monumentalny, nie porzuca ludzkiej perspektywy. Po pamiętnej „Pinie” Wim Wenders proponuje kolejne immersyjne doświadczenie filmowe, dzięki któremu możemy wkroczyć do świata twórcy i jego dzieł. Fabularyzowane sceny, materiały archiwalne i imponujące ujęcia z gigantycznej pracowni pod Paryżem składają się na zniuansowany obraz człowieka walczącego z powojenną zbiorową amnezją. Urodzony w 1945 roku Kiefer, uczeń Josepha Beuysa, upomina się w swoich pracach o pamięć trudnej przeszłości Niemiec, podobnie jak Heinrich Böll w literaturze. Wenders wędruje z kamerą po ogromnym terenie we francuskim Barjac – studiu artystycznym, a zarazem ulegającej entropii wystawie. Konstrukcja i rozpad, mit i konkret, świadectwo i zanik – te ambiwalentne fascynacje widać w tworzonych przez Kiefera obiektach: kilkupiętrowych betonowych wieżach czy podziemnych tunelach. Jednocześnie reżyser pozwala sobie na czuły filmowy gest – spotkanie małego Anselma (w tej roli kuzyn Wendersa) z uznanym artystą.

„Latanie dla początkujących” – premiera 19 kwietnia

 Grupa nieznajomych bierze udział w ekskluzywnym kursie, który ma im pomóc uporać się ze strachem przed lataniem. Ich ostatnim zadaniem jest lot z Londynu na Islandię, podczas którego nic nie idzie zgodnie z planem. Sytuacja dodatkowo się pogarsza, gdy w wyniku nadchodzącej burzy śnieżnej, uczestnicy kursu są zmuszeni do pozostania w oddalonym od lotniska hotelu. Narastające z każdą godziną zmęczenie i frustracja doprowadzają ich na skraj wytrzymałości. Czy uda im się uporać z własnymi demonami i znaleźć sposób na powrót do domu?

zdj.