„Diuna 2” zostanie opóźniona o PONAD pół roku? Znamy trzy potencjalne daty premiery

Coraz głośniej mówi się o tym, że studio Warner Bros. poważnie zaczyna przygotowywać się do ewentualnego opóźnienia premiery filmu „Diuna: część 2”. Pojawiły się trzy możliwe terminy, w których kontynuacja pierwszej odsłony mogłaby zawitać do kin przy podjęciu decyzji o zrezygnowaniu z listopadowego debiut. Wszystkie z nich oznaczają kilka dodatkowych miesięcy oczekiwania na premierę.

Jak mocno może zostać opóźniona druga część „Diuny”?

Kilka dni temu mówiło się, że w szeregach wytwórni Warner Bros. rozpoczęły się poważnie dyskusje na temat możliwości przesunięcia premiery filmu „Diuna: część 2na przyszły rok. Od tego czasu sytuacja w Hollywood nie uległa poprawie, a wręcz przeciwnie. Mówi się o przesuwaniu kolejnych produkcji przez inne wytwórnie, a Disney zdecydował już oficjalnie, że jego produkcja „Biedne istotynie trafi do kin we wrześniu, a dopiero w grudniu.

Film bazujący na powieści Franka Herberta jest koprodukcją Warnera i Legendary Entertainment i obie strony będą musiały dojść do porozumienia w sprawie nowej daty premiery, ale kluczowe zdanie ma należeć do drugiej z firm. Jak na razie mówi się, że studio nie podjęła jeszcze decyzji i ma czas na jej ogłoszenie do września tego roku. To właśnie wtedy powinien rozpocząć się kluczowy etap w kampanii promocyjnej. Jeśli za nieco ponad miesiąc przedstawiciele wytwórni oraz aktorów nie dojdą do porozumienia i w promowanie „Diuny” nie będzie mogła zostać zaangażowana Zendaya wraz z innymi gwiazdami z obsady, to możemy spodziewać się decyzji o przesunięciu premiery. Tak jak miało to już miejsce przy filmie „Challengers” z Zendayą w roli głównej.

Sprawdź też: „Diuna” ważniejsza od Marvela! Dla filmu MCU nie ma miejsca w kinach IMAX.

Jeśli zapadnie decyzja o opóźnieniu filmu „Diuna: część 2”, to studio Warner Bros. ma już trzy możliwe terminy, w których produkcja mogłaby ostatecznie trafić na duży ekran. Z obozu wytwórni docierają sygnały mówiące o przesunięciu premiery na okres między marcem a czerwcem. Pierwszy z możliwych terminów to 15 marca. To właśnie na ten dzień Legendary i Warner wyznaczyły premierę kolejnego filmu z uniwersum Godzilli, więc produkcja musiałaby ustąpić miejsca „Diunie”. Późniejsze terminy to 19 kwietnia lub dopiero 21 czerwca. W przypadku sięgnięcia po najpóźniejszy termin film mógłby się pojawić na przyszłorocznym festiwalu w Cannes i być promowany na dużym festiwalu, tak jak miało to miejsce w przypadku pierwszej odsłony, kiedy obsada gościła na imprezie w Wenecji.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.