„Diuna”, „Flashpoint” i „Shazam! 2” znowu opóźnione. Nowe daty premier

Studio Warner Bros. wprowadziło kolejne zmiany w swoim filmowym kalendarzu. Przesunięto między innymi datę premiery filmu „Diuna”, który miał trafić do kin jeszcze w grudniu tego roku. Opóźnienie dotknęło także produkcję „Flashpoint” i „Shazam! 2”. Przyspieszono natomiast premierę nowego „Matriksa”.

Diuna” miała trafić na duży ekran już 18 grudnia 2020 roku, ale nowa data premiery została wyznaczona dopiero na 1 października 2021 roku. Film zajmie tym samym datę, którą studio pierwotnie przeznaczyło na premierę nowego filmu o Batmanie – nowa data komiksowego widowiska to 4 marca 2022 roku. Przyspieszenie premiery dotknęło natomiast produkcję „Matrix 4”. Nowa odsłona kultowej serii miała wejść do kina 1 kwietnia 2022 roku, ale pojawi się na ekranie 22 grudnia 2021 roku. Swoją marcową premierę z 2022 roku stracił natomiast film „Minecraft”, który jak na razie nie doczekał się wyznaczenia zastępczego terminu.

Opóźnienie dotknęło także inne widowiska oparte na komiksach DC Comics. Z 3 czerwca 2022 roku na 4 listopada 2022 roku przesunięto premierę filmu o Flashu, a druga część serii „Shazam!” trafi do kin dopiero 2 czerwca 2023 roku, a nie jak pierwotnie zakładano 4 listopada 2022 roku. Nieaktualna jest już także data premiery filmu o Czarnym Adamie, ale studio nie ogłosiło jeszcze, kiedy widowisko trafi do kin. Nowa data premiery filmu „Flashpoint” wyznaczona na listopad oznacza, że widowisko Warnera stanie do walki z ósmą częścią serii „Mission: Impossible” oraz niezatytułowanym jeszcze filmem Disneya. Niewykluczone jednak, że któraś z tych produkcji doczeka się jeszcze zmiany swojej daty premiery.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.