„Diuna” – posłuchajcie dwóch utworów z soundtracku Hansa Zimmera

WaterTower Music udostępniło na swoim kanale dwa pierwsze utwory ze skomponowanego przez Hansa Zimmera soundtracku do widowiska „Diuna”, opartego na powieści Franka Herberta. Do sieci trafił utwór „Ripples in the Sand” i temat głównego bohatera filmu „Paul's Theme”.

Głównym bohaterem filmu „Diuna” jest Paul Atryda (w tej roli Timothée Chalamet), przyszły dziedzic rodu Atrydów, który z rozkazu Imperatora przenosi swoją siedzibę z rodzinnej planety na Arrakis, gdzie znajdują się złoża najcenniejszej substancji we wszechświecie – melanżu, unikalnej substancji wydłużającej życie, wpływającej na rozszerzenie świadomości oraz umożliwiającej krótkie jasnowidzenie niezbędne do podróży kosmicznych. Wkrótce po przybyciu Atrydów na Diunę dochodzi do przewrotu zorganizowanego przez Harkonnenów – potężny ród, który od lat rządził na Arrakis i pozostawał w konflikcie z rodem Atrydów. Podczas ataku z pałacu uciec udaje się jedynie młodemu dziedzicowi tronu Paulowi i jego matce, którzy rozpoczynają tułaczkę po bezkresnej pustyni. W takcie swojej wędrówki spotkają koczowniczy lud Fremenów, który z czasem uznaje Paula za wybrańca mającego prowadzić ich do walki z siejącymi na planecie terror Harkonnenami.

Za reżyserię odpowiada Denis Villeneuve, twórca filmu „Blade Runner 2049”. W obsadzie są Rebecca Ferguson grająca Lady Jessicę, matkę Paula Atrydy, Oscar Isaac w roli ojca głównego bohatera oraz Zendaya jako partnerka Paula. W pozostałych rolach wystąpili Josh Brolin wcielający się w Gurneya Hallecka, jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz osobistego nauczyciela Paula Atrydy, Dave Bautista, który pojawił się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretował barona Harkonnena oraz Javier Bardem w roli Stilgara, przywódcy plemienia pomagającego głównemu bohaterowi.

Diuna” wejdzie do polskich kin 15 października 2021 roku.

Oba utwory znajdziecie też na Spotify

 

zdj. Warner Bros.