Do którego roku wrócił Kapitan Ameryka? Scenariusz do „Avengers: Koniec gry” w sieci

Disney wypuścił do sieci scenariusz do filmu „Avengers: Koniec gry”, który wyjaśnia kilka niedomówień, które pozostawił po sobie hit Marvela. W scenariuszu poznajemy między innymi odpowiedź na pytanie, do którego roku powrócił Kapitan Ameryka, pod koniec filmu.

Ujawniony scenariusz zdradza, że Steve Rogers cofnął się do roku 1949, co oznacza, że od wydarzeń przedstawionych w pierwszym filmie o Kapitanie i jego domniemanej śmierci minęło około 4 lat. Scenariusz ujawnia też, ile lat Steve miał w momencie powrotu do teraźniejszości. Wiek podany przez scenariusz różni się jednak od tego, który wcześniej w wywiadzie podawał jeden ze specjalistów odpowiedzialnych za efekty specjalne w filmie Marvela. Ze scenariusza wynika bowiem, że Steve w momencie powrotu ma 112 lat, a Jen Underdahl wspominał, że bohater liczy sobie w momencie powrotu o sześć lat mniej.

Biorąc jednak pod uwagę, że Steve urodził się w 1918 roku, to scenariusz prawidłowo określa jego wiek – w 1945 roku, kiedy Steve został zamrożony miał 27 lat, wybudzono go na chwilę przed bitwą o Nowy Jork z 2012 roku, a finałowa bitwa z ostatniej części Avengers rozgrywa się w 2023 roku, co oznacza, że po powrocie do 1949 roku Steve przeżył do 2023 roku dodatkowe 74 lata.

Scenariusz potwierdza również, że zgodnie z wcześniejszymi plotkami, pstryknięcie Thanosa doprowadziło do wymazania takich postaci jak: Wong (Benedict Wong), Jane Foster (Natalie Portman) i sekretarz Thaddeus Ross (William Hurt). Oczywiście każda z trzech postaci wróciła ostatecznie do świata Marvela – Wong pojawił się nawet w końcowej bitwy, a Thaddeus Ross na pogrzebie Iron Mana. Jane Foster powróci natomiast w trzeciej części „Thora”.

Z pełnym scenariuszem możecie zapoznać się tutaj.

źródło: Cbr.com / Digitalspy.com / zdj. Marvel