Do sześciu filmów DC rocznie. Część z nich trafi tylko na HBO Max

Przyszły rok nie przyniesie zbyt wielu produkcji opartych na komiksach DC, ale studio Warner Bros. chce przejść do ofensywy już w 2022 roku, kiedy mamy zobaczyć nawet sześć produkcji komiksowych.

Odpowiadający za filmowe uniwersum DC Walter Hamada zapowiedział w ostatnim wywiadzie dla The New York Times, że począwszy od 2022 roku studio Warner Bros. planuje wypuszczanie do czterech filmów kinowych rocznie. Co interesujące, Hamada dodał, że studio chce także dodatkowo tworzyć dwa filmy rocznie na wyłączność platformy HBO Max.

Prezes DC Films zasugerował, że do kin będą trafiały przede wszystkim filmy z dużymi budżetami, co oznacza, że platforma HBO Max stanie się domem dla mniejszych, bardziej ryzykownych produkcji. Spekuluje się, że na platformę mogą trafić np. film „Static Shock” lub długo wyczekiwane widowisko o Batgirl.

Hamada nie ukrywał również, że HBO Max jest przyszłością dla filmowego uniwersum DC i stwierdził, że przy każdym tworzonym filmie włodarze DC Films zastanawiają się już nad tym, czy dany tytuł może doczekać się powiązanej produkcji w ramach platformy HBO Max. Nie ma więc wątpliwości, że Warner chce kontynuować ścieżkę obraną przy filmach „Legion Samobójców” oraz „Batman”, które otrzymają swoje serialowe spin-offy przeznaczone właśnie dla widzów platformy HBO Max.

Przypomnijmy, że niedawno Andy Forssell stojący na czele HBO Max Global poinformował, że w drugiej połowie 2021 roku platforma HBO Max zawita na rynki w Ameryce Południowej i Europie – w sumie będzie to 190 krajów, w tym także Polska.

źródło: cbr.com / zdj. Warner Bros.