Będzie wielki powrót w serii „TRON”!  Jeff Bridges zagra w nowej części!

W realizowanej obecnie przez Disneya nowej odsłonie cyklu widowisk science fiction „TRON” powróci bohater grany przez Jeffa Bridgesa. Aktor pojawi się u boku Jareda Leto („Morbius”), Evana Petersa („Dahmer”) i Camerona Monaghana (gry „Star Wars Jedi”).

Jeff Bridges powróci w trzecim filmie z cyklu „TRON”

Przypomnijmy, że prace zdjęciowe do filmu zatytułowanego „TRON: Ares ruszyły parę miesięcy temu na terenie Kanady, po wielu opóźnieniach wywołanych m.in. zeszłorocznymi strajkami. Wiemy, że głównego bohatera w filmie zagra Jared Leto. O ile potwierdzą się wcześniejsze plotki, aktor z „Morbiusa” i „Blade Runnera 2049” ma wcielić się w tytułowego Aresa, manifestację programu TRON.

Rola Evana Petersa nie została natomiast jeszcze szerzej opisana, ale w nieoficjalnych raportach wspominano się, że aktor z „Dahmera” i „American Horror Story” zagra bohatera, który „świetnie odnajduje się w świecie wirtualnym, ale niezbyt dobrze radzi sobie z życiem pośród ludzi”. Monaghan ma z kolei wcielić się w postać, którą opisano dotychczas tylko jako „wirtualna”.

Sprawdź też: Ostatnia majówka z HBO Max! Te filmy i seriale obejrzymy na chwilę przed zamknięciem serwisu.

Jeff Bridges na planie filmu Tron Ares

Kwestia, czy w filmie powróci którakolwiek z gwiazd ubiegłych filmów – Garrett Hedlund, Olivia Wilde czy Jeff Bridges – była do tej pory objęta tajemnicą. Dzięki nowemu wywiadowi z ostatnim z wymienionych aktorów dowiedzieliśmy się, że w fabule znajdzie się miejsce dla Kevina Flynna, programisty, który w oryginalnej odsłonie widowisk sci-fi trafił do cyfrowego świata istniejącego wewnątrz komputera. Przypomnijmy, że Bridges powrócił też w filmie „TRON: Dziedzictwo”, w którym wcielił się nie tylko w bohatera z pierwszej części, a również głównego antagonistę sequela: hakerskie oprogramowanie Clu.

Choć na chwilę obecną nie wiemy, jaką rolę cyfrowa osobowość Flynna odegra w wydarzeniach „Aresa” – warto przypomnieć sobie, jak potoczyła się jego historia w „Dziedzictwie” – sam Jeff Bridges potwierdził udział w filmie na łamach podcastu „Film Comment”. „Już w najbliższą sobotę ruszam w drogę. Wystąpię w trzeciej odsłonie TRON  – opowiadał aktor. „Gwiazdą tego filmu będzie Jared Leto. Współpracy z nim nie mogę się doczekać. Podziwiam jego dorobek”. 

„TRON: Ares” – kto pojawi się na ekranie? Co wiemy o fabule?

Przypomnijmy, że z rozproszonych wypowiedzi o filmie dowiedzieliśmy się też, że fabuła „Aresa” ma nawiązać do pozaekranowego fenomenu technologii sztucznej inteligencji i tego co jej rozwój oznacza, dla pojmowania ludzkiej tożsamości.  

Autorem scenariusza do „TRON: Ares” jest Jeff Nathanson mający w swoim dorobku film „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” oraz aktorską wersję „Króla Lwa” i produkcję „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Nad projektem jako producent czuwa Jerry Bruckheimer. Reżyserią zajmuje się z kolei Joachim Rønning, z którym Disney współpracował już przy kilku projektach, w tym „Czarownicy 2” i ostatniej części „Piratów z Karaibów”. Poza wspomnianymi aktorami w obsadzie filmu są też Greta Lee („Russian Doll”), Jodie Turner-Smith („Anne Boleyn”) oraz Sarah Desjardins („Yellowjackets”). 

źródło: Variety / zdj. Disney