Dostaniemy kolejne arcydzieło? Joaquin Phoenix w zwiastunie „Napoleona” Ridleya Scotta!

Po wielu miesiącach wyczekiwania w sieci zadebiutował premierowy zwiastun historycznego widowiska pt. „Napoleon” w reżyserii Ridleya Scotta, twórcy tak kultowych obrazów jak „Gladiator”, „Łowca androidów” czy „Obcy”. W tytułowej roli zobaczymy laureata Oscara za rolę w „Jokerze” czyli Joaquina Phoenixa

Joaquin Phoenix jako Napoleon. Ridley Scott i jego historyczne widowisko

Film opowie o legendarnym francuskim generale i jego burzliwym związku z jedyną prawdziwą miłością, żoną Józefiną. Film będzie opowiadał o początkach Napoleona i dojściu na sam szczyt władzy. Jednym z poruszonych aspektów ma być błyskotliwy umysł strategiczny, który pozwolił Napoleonowi stać się jednym z najbardziej cenionych generałów w historii. Obok obsadzonego w tytułowej roli Joaquina Phoenixa w roli Józefiny zobaczymy Vanessę Kirby.

Autorem scenariusza do „Napoleona” jest David Scarpa („Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”), z którym reżyser współpracował już przy okazji filmu „Wszystkie pieniądze świata”. Obok kultowego reżysera producentami projektu zostali Mark Huffam („Gra o tron”) oraz Kevin J. Walsh („Manchester by the Sea”). Za zdjęcia odpowiada polski operator Dariusz Wolski („Marsjanin”), z kolei muzykę skomponował Martin Phipps („Peaky Blinders”, „Wallander”).

Sprawdź też: Tom Cruise i kino akcji, czyli DUET IDEALNY. Recenzujemy „Mission: Impossible – Dead Reckoning”

Kiedy premiera filmu „Napoleon”? Czy obraz Scotta trafi do polskich kin?

Choć film Scotta dedykowany jest platformie streamingowej Apple TV+, produkcja zawita na duży ekran zarówno za oceanem, jak i w naszym kraju. Do polskich kin „Napoleon” zawita dokładnie 24 listopada, czyli dwa dni po oficjalnej premierze amerykańskiej. Termin debiutu w streamingu nie jest jeszcze znany. 

Zdj. Apple TV+