Druga część „Diuny” dzisiaj miała wejść do kin. Ile jeszcze musimy poczekać na premierę?

To właśnie dzisiaj do kin miała trafić wyczekiwana przez miliony widzów na całym świecie druga część filmowej adaptacji „Diuny”. Premier widowiska została jednak opóźniona o kilka miesięcy ze względu na trwający strajk aktorów. Kiedy doczekamy się jej premiery?

To dzisiaj mieliśmy wrócić na Arrakis. Kiedy premiera filmu „Diuna: część 2”?

Druga część „Diuny” miała zawitać do kin 3 listopada i stać się jedną z najgłośniejszych premier tego roku. Przez ostatnie miesiące studio Warner Bros. rozważało jednak przesunięcie daty premiery filmu ze względu na trwający strajk aktorów. Ostatecznie decyzję podjęto pod koniec sierpnia i z perspektywy czasu okazuje się, że była ona słuszna.

Aktorzy z Hollywood cały czas protestują jeszcze na ulicach miast i mimo że powoli zbliżamy się do końca strajku, to gwiazdy produkcji nie mogłyby brać przez ostatnie tygodnie udziału w żadnych imprezach promujących film i udzielać żadnych wywiadów oraz w żaden sposób promować widowiska w mediach społecznościowych.

Brak możliwości skorzystania przy promowaniu filmu z takich gwiazd jak Zendaya, Timothée Chalamet czy Florence Pugh oznaczałby dla studia spore straty marketingowe i odbiłby się na wyniku finansowym filmu. Mając świadomość jak dobrze odebrana została pierwsza „Diuna”, włodarze studia Warner Bros. chcieli w pełni wykorzystać potencjał kontynuacji i dlatego zdecydowali się na opóźnienie filmu na 15 marca 2024 roku. To oznacza, że do zakończenia odliczania do kinowego debiutu filmu zostało jeszcze 133 dni.

zdj. Warner Bros.