Drugi sezon „Afterparty” zadebiutuje w wakacje. Mamy dokładną datę powrotu whodunit od Apple TV+

Apple TV+ potwierdziło doniesienia o opóźnieniu premiery nowego sezonu komediowego kryminału „Afterparty”. Produkcja miała zadebiutować jeszcze w końcówce kwietnia, ale ostatecznie trafi do widzów w pierwszej połowie lipca. Poznajcie dokładny termin premiery.

W pierwszym sezonie „Afterparty” zobaczyliśmy konsekwencje tajemniczego zabójstwa, do którego doszło podczas licealnego zjazdu absolwentów. Rozwiązanie tajemnicy zostało przedstawione widzom w toku ośmiu odcinków – każdy z nich przedstawiał zdarzenia tego samego wieczoru z innej perspektywy. W poszczególnych rozdziałach posiłkowano się zarazem odmiennym stylem wizualnym i zapożyczeniami z innej konwencji gatunkowej, by lepiej oddać charakter danej postaci. 

Sprawdź też: Clayface dostanie własny film? Mike Flanagan przedstawił propozycję Gunnowi

W obsadzie drugiej serii, która zaprezentuje widzom nową kryminalną zagadkę (tym razem do zabójstwa dojdzie na ślubie) są Zach Woods („Dolina Krzemowa”), Elizabeth Perkins („Weeds”), Poppy Liu („Hacks”), Paul Walter Hauser („Cruella”), Anna Konkle („PEN15”), Jack Whitehall („Wyprawa do dżungli”) i Vivian Wu („Pollos Book”) oraz Ken Jeong, znany z serii „The Masked Singer” oraz filmów „Kac Vegas”. Spośród gwiazd poprzedniego sezonu powrócą Tiffany Haddish jako detektyw Danner oraz Sam Richardson i Zoë Chao w kreacjach AniqaZoë.

W oficjalnej informacji prasowej potwierdzono, że pierwszy odcinek nowego sezonu trafi do oferty Apple TV+ dokładnie 12 lipca tego roku. Seria ponownie złoży się z dziesięciu odcinków. Jako showrunnerzy serią znów zajmują się Chris Miller i Anthony King.

Zdj. Apple