Drugi sezon „Arcane” coraz bliżej! Netflix zapowiada powrót jednego z najlepszych seriali

Netflix powoli przygotowuje się na powrót długo oczekiwanego drugiego sezonu serialu animowanego „Arcane”. Możemy oczekiwać, że w ciągu najbliższych tygodni zobaczymy pierwszy zwiastun nowych odcinków, a tymczasem pojawił się pierwszy plakat drugiej serii serialu bazującego na świecie wykreowanym w grze „League of Legends”.

Drugi sezon „Arcane” w listopadzie na Netflix. Mamy nowy plakat

Serial „Arcane” pojawił się na platformie Netflix w listopadzie 2021 roku i przyciągnął sporo widzów. Produkcja mogła pochwalić się wysoką oglądalnością, plasując się na pierwszym miejscu na liście Top 10 Netflix w 52 krajach. Nie tylko oglądalność dopisywała produkcji nawiązującej do świata znanego z gry „League of Legends”. Serial został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i do dzisiaj może pochwalić się wynikiem 100% pozytywnych recenzji od krytyków na Rotten Tomatoes.

Dodajmy, że „Arcane” stał się również pierwszym serialem Netfliksa, który zdobył nagrodę Emmy dla najlepszego serialu animowanego. Fani oczekiwali szybkiego powrotu serialu, ale twórcy od początku zaznaczali, że prace nad produkcją wymagają sporo czasu (przygotowanie debiutanckich odcinków zajęło aż 6 lat) i na nowe odcinki trzeba będzie czekać trzy lata.

Sprawdź też: „Furiosa” obijana przez konkurencje. Film z Anyą Taylor-Joy pokonany przez familijne produkcje.

Drugi sezon „Arcane” pojawi się w listopadzie 2024 roku. Do swoich ról wracają w nim: Hailee Steinfeld (Vi), Ella Purnell (Jinx) i Katie Leung (Caitlyn Kiramman). Niedługo poznamy nowych członków obsady oraz pierwsze szczegóły fabuły drugiego sezonu.

Pierwsza seria serialu „Arcane” opowiada o delikatnej równowadze między bogatym Piltover i obskurnym Zaun. Napięcie między tymi miastami rośnie, gdy w Piltover wynaleziona zostaje nowa technologia, która pozwala każdemu śmiertelnikowi kontrolować magiczną energię, a w Zaun — nowa substancja zmieniająca ludzi w potwory. Rywalizacja między nimi rozdziela rodziny i przyjaciół. W wydarzenia te wplątane zostają dwie siostry Vi i Jinx.

arcane sezon 2

zdj. Netflix