Drugi sezon „Rodu Smoka” wystartował. Pierwsze zdjęcie z planu nowych odcinków

Możemy rozpocząć już odliczanie do premiery drugiego sezonu „Rodu Smoka”. Twórcy jednego z największych serialowych hitów HBO ostatnich lat wrócili właśnie na plan i rozpoczęli prace nad nowymi odcinkami prequela „Gry o Tron”.

Ruszyły prace nad drugim sezonem „Rodu Smoka”. Kiedy premiera?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami HBO rozpoczęło właśnie prace na planie drugiego sezonu „Rodu Smoka”. Nad produkcją nowych odcinków czuwa Ryan Condal, współtwórca, showrunner i producent wykonawczy serialowego prequela „Gry o Tron”. Twórca zapowiada, że drugi sezon przywróci głównych bohaterów pierwszego sezonu, ale wprowadzi też kilka nowych twarzy. Bohaterowie będą spiskować przy wojennych stołach oraz ruszą ze swoimi armiami i smokami do bitwy.

Sprawdź też: Brie Larson wraca jako Kapitan Marvel i łączy siły z innymi superbohaterkami! Zwiastun „The Marvels”.

Mamy już pewność, że serial „Ród Smoka” powróci z drugim sezonem w 2024 roku. Nowe odcinki zadebiutują najprawdopodobniej na HBO i platformie HBO Max latem przyszłego roku. W głównych rolach w drugim sezonie pojawią się ponownie: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans. Do swoich ról powrócą też: Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall i Matthew Needham.

Zespół kreatywny odpowiedzialny za „Ród Smoka zakłada, że serial będzie trwał trzy lub cztery sezony. Pierwotnie w planach twórców było stworzenie drugiego sezonu składającego się z 10 odcinków, ale ostatnie informacje sugerowały, że seria zostanie skrócona do 8 epizodów. Na trzeci sezon przesunięto między innymi wielką bitwę, która miała być kulminacją drugiej serii.

FtcYTGzacAMxYIv.jpg

zdj. HBO