Drużyna JSA dostanie swój film po debiucie w produkcji o Czarnym Adamie?

W grudniu przyszłego roku do kin trafi film o przygodach Czarnego Adama, którego zagra Dwayne Johnson. Najnowsze przecieki ze studia Warner Bros. sugerują, że widowisko o popularnym złoczyńcy DC Comics może położyć podwaliny pod kinową produkcję o drużynie JSA.

Wiemy już z wcześniejszych plotek oraz oficjalnych komunikatów od Dwayne'a Johnsona, że w filmie o pierwszych przygodach Czarnego Adama swój debiut zaliczą także członkowie popularnej drużyny superbohaterskiej JSA. W filmie pojawią się Hawkman – skrzydlaty heros, który był członkiem drużyny JSA, jego komiksowa partnerka o pseudonimie Hawkgirl, Atom Smasher, Cyclone oraz Doktor Fate. Według najnowszych przecieków ze studia Warner Bros, włodarze wytwórni chcą, aby drużyna JSA doczekała się samodzielnego filmu kinowego. Rozpoczęte niedawno wstępne przygotowania do projektu będą jednak w pełni uzależnione od sukcesu finansowego filmu o Czarnym Adamie oraz tego, jak nowi herosi zostaną przyjęci przez widzów. Jeśli studio będzie zadowolone z wyniku osiągniętego przez swoje przyszłoroczne widowisko, to ma w planach stworzenie wokół drużyny JSA swojej nowej franczyzy.

Ostatnio pojawiły się pierwsze przecieki ze scenariusza filmu zdradzające, których bohaterów DC zobaczymy na ekranie.

Dwayne Johnson poinformował ostatnio, że zdjęcia do filmu nie ruszą w lipcu a najpewniej dopiero pod koniec lata, czyli w sierpniu lub wrześniu tego roku. Jak na razie nie wiemy, czy wpłynie to jakoś na datę premiery filmu, która została wyznaczona na 22 grudnia 2021 roku.

Do wyreżyserowania filmu został zatrudniony Jaume Collet-Serra, amerykański reżyser hiszpańskiego pochodzenia, z którym popularny „The Rock” miał niedawno okazję pracować na planie filmu Jungle Cruise”. Za zdjęcia do filmu „Czarny Adam” będzie odpowiadał Larry Sher mający już w swoim dorobku kilka produkcji Warnera, w tym Jokera”, filmy „Godzilla II: Król potworów”, „Rekiny wojny” i trylogię „Kac Vegas”.

źródło: Theilluminerdi.com / zdj. DC Comics