Duchy będą straszyły też w streamingu. Kultowy horror z lat 80. powróci jako serial

Amazon znalazł w katalogu przejętego w zeszłym roku studia MGM kolejną markę, którą zamierza przenieść do streamingu. Padło na kultowy horror „Duch” z 1982 roku.

Powstanie serial w świecie horrorowej serii „Duch

W kwietniu mówiło się, że Amazon ma szeroko zakrojone plany dotyczące wykorzystania bogatego katalogu MGM do stworzenia nowych filmów, a przede wszystkim seriali. W kontekście odświeżania znanych marek wymieniano wówczas między innymi horrorową franczyzę „Poltergeist” zapoczątkowaną na początku lat 80. ubiegłego wieku przez Tobe’a Hoopera i Stevena Spielberga. Teraz ogłoszono, że ruszyły właśnie prace nad serialowym spin-offem pierwszego „Ducha”.

Projekt pozostaje na razie na wczesnym etapie rozwoju i niewiele wiemy na temat jego fabuły. To, czego możemy być natomiast pewni to to, że jego akcja będzie rozgrywała się w tym samym świecie, co fabuła filmu z 1982 roku. Bohaterami pierwszej produkcji byli członkowie rodziny, która przeprowadza się do nowego domu. Szybko okazuje się jednak, że w ich nowym azylu zaczynają dziać się dziwne, wręcz niestworzone rzeczy. Okazuje się, że dom postawiono na terenie starego cmentarza, a to dopiero początek złych wiadomości...

Jako producenci nad serialem będą czuwali Darryl Frank i Justin Falvey reprezentujący firmę Amblin Television. „Duch” z 1982 roku okazał się wielkim sukcesem komercyjnym i zebrał od widzów ponad 120 mln dolarów przy budżecie wynoszącym zaledwie 10 mln dolarów. Zgarnął też trzy nominacje do Oscara. Doczekał się dwóch kontynuacji, a w 2015 roku stworzono reboot.

źródło: variety.com / zdj. MGM