Kinowa nowość już za chwilę trafi na Disney+! Idealnie nada się na halloweenowy seans

Platforma Disney+ szykuje dla swoich widzów filmową niespodziankę z okazji Halloween. Ogłoszono właśnie, że do oferty serwisu pod koniec października zawita goszcząca jeszcze niedawno w kinach produkcja „Duchy w Wenecji”.

Duchy w Wenecji” w październiku trafią na Disney+

Disney ogłosił, że na tegoroczne Halloween przygotował dla swoich widzów filmową nowość. Na 31 października w streamingu zapowiedziano debiut produkcji „Duchy w Wenecji”, która dopiero co wchodziła do kin na całym świecie. Na dużym ekranie nową opowieść o przygodach Herkulesa Poirot mogliśmy oglądać od 15 września, co oznacza, że do streamingu zostanie przeniesiona już po 46 dniach. Będzie to wyjątkowo błyskawiczna przeprowadzka z dużego na mały ekran – szybsza nawet od ostatniej, którą Disney zastosował przy filmie „Nawiedzony dwór”. Film ten debiutował w streamingowej ofercie po 68 dniach od pojawienia się w harmonogramie kin.

Film z kolejnymi przygodami legendarnego detektywa bazuje na mniej znanej opowieść autorstwa brytyjskiej pisarki zatytułowanej „Wigilia Wszystkich Świętych”. Powieść została napisana przez Christie pod koniec lat 60. ubiegłego wieku i nigdy nie doczekała się większego rozgłosu – w czasie oryginalnej publikacji opisywano ją wręcz, jako jedną z najsłabszych prac pisarki.

Kenneth Branagh, który powrócił zarówno jako reżyser, jak i główny bohater, raz jeszcze zebrał imponującą obsadę. W filmie zagrali: Jamie Dornan („Belfast”), Michelle Yeoh („Wszystko wszędzie naraz”), Tina Fey („Saturday Night Live”), Kyle Allen („Rosalie”), Camille Cottin („Stillwater”), Jude Hill („Belfast”), Ali Khan („6 Underground”), Emma Laird („Mayor of Kingstown”), Kelly Reilly („Yellowstone”) i Riccardo Scamarico („Caravaggio's Shadow”).

Jak na razie nie ma jeszcze pewności, czy „Duchy w Wenecji” pojawią się pod koniec października we wszystkich krajach. Na razie Disney potwierdził, że stanie się to na pewno w Kanadzie i Australii oraz Stanach Zjednoczonych – w ostatnim przypadku film trafi jednak na platformę Hulu, gdzie umieszczane są produkcję wytwórni 20th Century Studios. Od 31 października film ma być dostępny też w serwisach VOD. Możemy oczekiwać, że nowy film bazujący na powieściach Agathy Christie zawita w tym terminie także do Polski, ale na oficjalne potwierdzenie musimy poczekać jeszcze do piątku. 

zdj. Disney