„Dyniogłowy” powróci. Paramount szykuje remake klasycznego dreszczowca

Wytwórnia Paramount Players, wchodząca w skład Paramount Pictures planuje realizację przeróbki kolejnego klasyka grozy z lat osiemdziesiątych. Najnowsze doniesienia wskazują, że wkrótce ma dojść do wskrzeszenia franczyzy znanej jako „Dyniogłowy”.

Paramount Players od zeszłego roku sukcesywnie rozbudowuje swój katalog horrorów. Studio odpowiada za między innymi takie tytuły jak październikowy rebootParanormal Activity” oraz znajdujący się w przygotowaniach prequel „Smętarza dla zwierzaków”. Players szykuje też nowy monster movie w klimatach filmów od Amblin Entertainment. 

Teraz, do najbliższych projektów wydziału Paramountu dopisać należy również remake „Dyniogłowego”, czyli reżyserowanego przez Stana Wilsona horroru z 1988 roku. Studio ma już gotowy scenariusz do zapowiedzianej przeróbki i powoli przymierza się do realizacji. W najbliższych miesiącach mamy poznać nazwisko reżysera.

Dodajmy, że najnowszy remake nie jest pierwszą próbą wzonowienia „Dyniogłowego”. Kilka lat temu za wyprodukowanie nowej wersji odpowiedzieć miał Peter Black, zaś scenariusz napisał Nate Atkins. Franczyza ma na koncie trzy sequele: kinowe „Krwawe skrzydła” z 1994 roku oraz telewizyjne filmy „W proch się obrócisz” i „Krwawy spór”.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Paramount