„Dzieci Diuny” – przegląd ofert na nowe wydanie książki Franka Herberta

Pod koniec lipca do księgarń trafiło wznowienie powieści „Dzieci Diuny” autorstwa Franka Herberta. Sprawdźcie, jak prezentuje się nowe wydanie oraz gdzie znajdziecie najkorzystniejszą cenę.

O książce

Upłynęło dziewięć lat, odkąd oślepiony Muad’Dib ruszył samotnie na pustynię na spotkanie z Szej-huludem. W tym czasie Imperium rządziła jego siostra Alia. Na drodze opętanej regentce wciąż jednak stoją prawowici następcy Paula – Leto i Ganima. Dzieci są też zagrożeniem dla rodu Corrinów, odwiecznego wroga Atrydów, chcącego ponownie zasiąść na Tronie Złotego Lwa.

Bliźnięta, którym również grozi opętanie, podejmują dramatyczną walkę na kilku frontach. Tymczasem na Arrakis pojawia się charyzmatyczny niewidomy Kaznodzieja, który bardzo przypomina ich zmarłego ojca...

W grudniu do kin trafi film „Diuna” adaptujący pierwszą połowę debiutanckiego tomu otwierającego kultową sagę Franka Herberta. Co wiemy o filmie na ponad pół roku przed jego kinową premierą? Wszystkie najważniejsze informacje o filmie znajdziecie w artykule: Wszystko, co musisz wiedzieć o filmie „Diuna”. Najważniejsze informacje, historia powstania, bohaterowie.

Bez nazwy-4-2.png Bez nazwy-5.png

Specyfikacja książki

  • Autor: Frank Herbert
  • Przekład: Marek Marszał
  • Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
  • Liczba stron: 304
  • Cena okładkowa: 34,90 zł
  • Oprawa: broszurowa klejona
  • Format: 132x202 mm
  • Data premiery: 30 czerwca 2020 roku

O autorze

Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego „Oczy Heisenberga”, „Gwiazdę chłosty”, „Władcę niebios” i „Twórców bogów”. Sławę przyniosły mu jednak przede wszystkim epokowe „Kroniki Diuny” – barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu. Na cykl składają się powieści: „Diuna”, „Mesjasz Diuny”, „Dzieci Diuny”, „Bóg Imperator Diuny”, „Heretycy Diuny” i „Kapitularz Diuną”.

DSC04450-1.png

Gdzie kupić?

źródło: Dom Wydawniczy REBIS / zdjęcie główne: Dom Wydawniczy REBIS / zdjęcia własne