Eddie Redmayne i Jamie Dornan walczyli o rolę w anulowanym filmie „BioShock”

Choć filmowa adaptacja kultowego „BioShocka” nigdy nie doczekała się realizacji, w sieci pojawiły się nowe informacje o niedoszłej obsadzie skreślonego projektu. Wygląda na to, że o główną rolę w filmie ubiegali się Eddie Redmayne („Teoria wszystkiego”) i Jamie Dornan („Pięćdziesiąt twarzy Greya”). 

Informacja o wspólnych zmaganiach castingowych pojawiła się w najnowszym wywiadzie z Redmaynem i Dornanem. Wiele lat temu aktorzy, wówczas współlokatorzy, ubiegali się o tę samą rolę w filmowym „BioShocku”. Jak ujawnili podczas rozmowy opisującej wczesne dni w branży aktorskiej, Redmayne i Dornan byli na siebie „wściekli” walcząc o angaż w produkcji. Pełny wywiad znajdziecie poniżej. 

Przypomnijmy, że choć filmowy „BioShock” nigdy nie doszedł do skutku, wytwórnia 2K Games zdecydowała się na kontynuowanie cyklu gier. W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że prace nad czwartym tytułem serii trwają wewnątrz studia Cloud Chamber, opisywanego jako „kolektyw storytellerów, chętnych do popychania granic interaktywnej rozrywki”. Gra podobno już powstaje, ale prace mają potrwać kilka lat. 

Na czele studia odpowiedzialnego za grę stoi Kelley Gilmore, do której portfolio zalicza się praca przy serii „Sid Meier's Civilization” oraz „XCOM”.

źródło: Screen Rant / zdj. 2K Games