Egmont przedłuża umowę z Disneyem na wydawanie komiksów i czasopism

Wydawnictwo Egmont poinformowało o przedłużeniu swojej umowy z Disneyem. Dzięki temu Egmont nadal będzie korzystał z licencji na publikację czasopism dla dzieci oraz komiksów z bohaterami ze Świata Kaczogrodu.

Przedłużony kontrakt upoważnia Egmont do publikacji czasopism dla dzieci z kluczowymi licencjami Disneya, w wersjach drukowanej i cyfrowej. Wśród marek, do których prawa posiada Egmont, znajdują się Kraina lodu, Księżniczka, Kubuś i Przyjaciele, a także bohaterowie filmów studia Pixar oraz klasyczne postacie Kaczora Donalda i Myszki Miki

Tak kontynuowanie współpracy z Disneyem skomentował Torsten Rasmussen, CEO Story House Egmont:

Jesteśmy dumni z przedłużenia umowy licencyjnej z Disneyem i możliwości kontynuowania naszych długotrwałych relacji. To naprawdę wyjątkowe, że nasze wspólne działania przynoszą obu firmom sukcesy już od ponad 70 lat.

Egmont uzyskał licencję Walta Disneya na publikację komiksów w Skandynawii już w 1948 roku.  Współpraca firm rozpoczęła się wówczas od publikacji historyjek z niezwykle popularną postacią Kaczora Donalda. Od tego czasu współpraca obu firm została rozszerzona na wiele krajów w Europie.

źródło: wydawnictwoegmont.pl / zdj. Egmont / Disney