Elisabeth Moss i Jamie Bell w obsadzie nowego serialu Apple’a

Jamie Bell („Rocketman”) i Elisabeth Moss („Opowieść podręcznej”) zagrają główne role w nowym serialu szykowanym z myślą o platformie Apple TV+. Produkcja zatytułowana „Shining Girls” będzie adaptacją bestsellerowej powieści Lauren Beukes z 2013 roku.

W Polsce powieść „Shining Girls” ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis pod tytułem „Lśniące dziewczyny”. Poniżej oficjalny opis:

Chicago, lata Wielkiego Kryzysu – Harper Curtis znajduje klucz do Domu, z którego może wchodzić do różnych momentów w czasie. Ale coś za coś – Dom zniewala, zmusza Harpera do zabijania młodych, utalentowanych i pięknych kobiet. Jego „lśniących dziewczyn”. Znajduje je, gdy jeszcze są małe, zabija, gdy wkraczają w dorosłość, a potem znika bez śladu, przenosząc się o lata wstecz albo w przód. Tymczasem jedna z  ofiar  Harpera uchodzi z życiem i staje się jego prześladowcą…
Alice, Julia, Margot, Jin-Sook, Kirby, Zora, Willie, Mysha, Catherine
Jego lśniące dziewczyny. Wszystkie muszą umrzeć. To jego zadanie.

Moss wcieli się w Kirby, dziennikarkę, która przeżyła jeden z ataków brutalnego prześladowcy. Bell zagra tajemniczego samotnika z przeszłości bohaterki. 

Showrunnerem, a zarazem główną scenarzystką serii będzie Silka Luisa („Strange Angel”). Produkuje studio MRC Television. Jednym z producentów wykonawczych będzie też Leonardo DiCaprio, który wesprze projekt z ramienia Appian Way

Źródło: Deadline / Rebis / zdj. Hulu / Paramount