Elisabeth Moss w pogoni za mordercą przemierza czas w zwiastunie serialu „Lśniące dziewczyny”

Platforma streamingowa Apple TV+ pokazała pierwszą zapowiedź wideo swojego nowego serialu oryginalnego pod tytułem „Shining Girls”. Gwiazdą produkcji jest Elisabeth Moss znana między innymi z serialu „Opowieść podręcznej” i filmu „Niewidzialny człowiek”. Zobaczcie, jak aktorka sprawdza się w roli dziennikarki przemierzającej czas w celu powstrzymania mordercy.

Serial „Shining Girls” bazuje na bestsellerowej powieści Lauren Beukes, która w Polsce ukazała się pod tytułem pod tytułem „Lśniące dziewczyny”. Historia zabiera nas do Chicago z czasu Wielkiego KryzysuHarper Curtis znajduje klucz do Domu, z którego może podróżować w czasie. Każda podróż wymaga jednak ofiary.  Harper musi zabijać młode, utalentowane i piękne kobiety określane „lśniącymi dziewczynami”. W końcu jedna z  jego ofiar uchodzi z życiem i staje się jego prześladowcą.

Sprawdźcie też: Będzie trzeci sezon serialu „Euforia”. HBO przedłuża serial z Zendayą.

To właśnie w Kirby, dziennikarkę, która przeżyła atak brutalnego mordercy, wcieliła się Elisabeth Moss. Dodajmy, że aktorka stanęła także za kamerą dwóch odcinków. Na pierwszy sezon złoży się natomiast 8 epizodów. Pozostałe wyreżyserowały Michelle MacLaren („Gra o tron”) i Daina Reid („Opowieść podręcznej”). Głównego antagonistę zagrał Jamie Bell („Rocketman”).

Showrunnerką, a zarazem główną scenarzystką serii jest Silka Luisa („Strange Angel”). Jednym z producentów wykonawczych został Leonardo DiCaprio. Premierę serialu „Shining Girls” zapowiedziano na 29 kwietnia na platformie Apple TV+.

zdj. Apple TV+