Elizabeth Moss gwiazdą nowego serialu twórcy „Peaky Blinders”. O czym opowie „The Veil”?

Elizabeth Moss („Opowieść podręcznej”, „Mad Men”) znalazła swój kolejny projekt. Aktorka otrzymała główną rolę w produkcji zatytułowanej „The Veil”, czyli nowym serialu autorstwa Stevena Knighta, twórcy „Peaky Blinders”.

The Veil” określany jest jako thriller. Akcja serialu skupi się na skomplikowanej relacji pomiędzy dwoma kobietami, które biorą udział w śmiertelnej grze w prawdę i kłamstwo w drodze ze Stambułu do Paryża i Londynu. Jedna z kobiet posiada sekret, druga misję, by go ujawnić, zanim zginą tysiące ludzi. Na ten moment nie wiemy jeszcze, do kogo trafi rola drugiej z kobiet.

Sprawdź też: Dlaczego nowy „Predator” trafia prosto do streamingu? Chodzi o poprawienie wizerunku Hulu – tłumaczy reżyser

Serial limitowany powstaje dla platformy Hulu, zaś Moss, gwiazda jednego z największych hitów platformy („Opowieść podręcznej”) opiekować się będzie projektem jako producentka wykonawcza. Knight jest odpowiedzialny za scenariusz, a pozostałe stanowiska producenckie obsadzone zostały przez Denise Di Novi, Ninę Tassler oraz Lindsey McManus.

Źródło: Variety / Zdj. Hulu