„Emancipation” – nowe nazwiska w obsadzie thrillera z Willem Smithem od Apple

Do obsady nadchodzącego thrillera akcji od Apple Studios dołączyli nowi aktorzy. W ekipie aktorskiej filmu w reżyserii Antoine'a Fuqui („Dzień próby”) znaleźli się: Steven Ogg („The Walking Dead”), Grant Harvey („Królestwo zwierząt”), Ronnie Gene Blevins („Joe”), Jayson Warner Smith („The Walking Dead”), Jabbar Lewis („The Terminal List”), Michael Luwoye („Hamilton”) oraz Aaron Moten („Rodzina w oparach”). 

Aktorzy dołączają do obsady, wśród której znajduje się Will Smith, a także Ben Foster, Charmaine Bingwa, Gilbert Owuor oraz Mustafa Shakir. Scenariusz do opartego na prawdziwej historii filmu napisał William N. Collag. Głównym bohaterem produkcji będzie Peter, niewolnik uciekający przez bagna Luizjany przed podążającymi jego tropem łowcami. Bohater trafia ostatecznie w szeregi armii Unii, która staje się jego jedyną szansą na zyskanie wolności.

Podczas poboru do armii lekarze badający Petera odkryli ogromne blizny po biczowaniu na plecach mężczyzny. Zdjęcie odniesionych ran zostało opublikowane w maju 1863 roku na łamach gazety Independent i odbiło się głośnym echem w wielu krajach świata. Po jego publikacji wielu Afroamerykanów wstąpiło do armii Unii, aby walczyć z Konfederacją. Film wykorzysta historyczne fakty jako tło fabuły i ma być przede wszystkim thrillerem akcji pokazującym śmiertelnie niebezpieczną podróż Petera uciekającego przed oprawcami.

Apple nabyło prawa do produkcji w ramach Cannes Virtual Film Market, płacąc za możliwość pokazania filmu historyczną kwotę oscylującą rzekomo wokół 120 milionów dolarów. Prace na planie wystartowały w bieżącym roku, lecz zostały przerwane z powodu zarejestrowanych przypadków koronawirusa pośród ekipy produkcyjnej pracującej nad filmem w Luizjanie. Najnowsze doniesienia sugerują, że prace zostały już wznowione, a film kręcony jest obecnie w Nowym Orleanie.

Przybliżona data premiery filmu „Emancipation” nie jest jeszcze znana.

Źródło: Deadline / Zdj. Apple