Emma Stone będzie jak potwór Frankensteina. Nowy plakat i polska data premiery oryginalnego dreszczowca twórcy „Faworyty”

Wytwórnia Searchlight Pictures zamieściła w sieci nowy plakat i kilka nowych grafik z dreszczowca „Poor Things” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa. Zgodnie z zapowiedziami filmowiec odpowiedzialny za „Faworytę” i „Zabicie świętego jelenia” nawiąże w nowym projekcie do tragicznej opowieści potwora Frankensteina. Potwierdzono zarazem polską datę kinowej premiery.

Film zapowiadany jest jako odświeżona i feministyczna wersja historii stworzonej przez Mary Shelley. Scenariusz bazuje na powieści Alasdaira Graya, określanej zabawną alegorią polityczną i „skłaniającym do przemyśleń pojedynkiem między męskim pożądaniem i kobiecą niezależnością”. Główną bohaterką historii jest Victoria, która decyduje się popełnić samobójstwo, by uciec od przemocy męża, sir Aubreya Blessingtona. Bohaterka powraca jednak do życia z przeszczepionym mózgiem dziecka.

Za tekst filmu odpowiada Tony McNamara, z którym Lanthimos współpracował przy wspomnianej wcześniej „Faworycie”. W obsadzie, poza Emmą Stone, są także: Christopher Abbott, Margaret Qualley, Jerrod Carmichael, Willem Dafoe oraz Ramy Youssef.  

„Poor Things” – kiedy polska premiera filmu z Emmą Stone?

Za oceanem premiera „Poor Things” została zaplanowana na 8 września tego roku. Potwierdzono też, że tego samego dnia film trafi na ekrany również w Polsce. Za rodzimą dystrybucje odpowie 20th Century Studios.

Emma Stone Poor Things.jpg

Emma Stone Poor Things 1.jpg

Emma Stone Poor Things 2.jpg

Emma Stone Poor Things 5.PNG

Emma Stone Poor Things 3.jpg

Emma Stone Poor Things 4.jpg

zdj. Searchlight Pictures